$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Kayseri’den Diyarbakır’a Gönül Köprüsü!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Şırnak sonrasında Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi’ne de Gönül Köprüsü kurdu.

Kayseri’den Diyarbakır’a Gönül Köprüsü!
  • 07.03.2017

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Soyal Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darendelioğlu, Büyükşehir Belediyesi bürokratları beraberinde Kayapınar Belediyesinin yönetici konumunda olan mensupları da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi bürokratları bir süre önce Diyarbakır’a ulaşım sağlamış ve Kayapınar Belediyesi’ne kayyum olarak ataması gerçekleştirilmiş Kaymakam Mustafa Kılınç ile karşılıklı görüşmeler sağlayarak belediyenin çeşitli birimleri üzerinde kapsamlı incelemer yapmışlardı.

Bu incelemelerin hemen sonrasında gerçekleştirilen tespitler ve Kayapınar Belediyesi’nin talepler, Kayseri’de gerçekleştirilen toplantıda gündem maddesi halini aldı. Toplantı kapsamında aynı zamanda yapılacak olan imar uygulamaları, ihale mevzuatı, Kayseri’de yer almakta olan ve aktif bir şekilde işleyen bazı sistemler ve yapılan sosyal projeler tarzında konular işlenerek bu konularda ne denli destek verileceğinin istişaresi yapılıp tartışıldı.

Bu kapsamda Kayseri ve Şırnak’ın ilişkilerinin iyi gitmesi yönünde aynı zamanda Diyarbakır’la da aynı şekilde ilişkilerin iyi gitmesi öngörülüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Diyarbakır üzerinde gerçekleştirmiş olduğu incelemeler sonrasında gerçekleştirilen istişare kapsamında bunun hem Kayseri’ye yararı olacağı açıklanırken aynı zamanda Diyarbakır’a da yararının dokunacağına değinildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ