$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri’de Vahşet! Sigara İçin…

Kayseri’de Vahşet! Sigara İçin…
  • 15.05.2018

Kayseri’ye bağlı İncesu sınırlarında 2014 yılı içerisinde bir akaryakıt istasyonunda gelişen cinayetle ilgili Kayseri İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı olan özel ekibin yapmış olduğu çalışma sonucunda 2’si kadın olmak üzere toplam 7 kişi gözaltına alınırken, 4 yıl sonra aydınlatılan faili meçhul olayda şahısların söz konusu cinayeti bir sigara için işlediği belirlendi.

Alınan bilgilere göre, 10 Ocak 2014 tarihinde Kayseri – Adana karayolu üzeri İncesu ilçesi civarında bulunan bir akaryakıt istasyonunda gece saatlerinde gelişen olayda, kar maskeleriyle istasyona giriş yapan kimliği belirlenemeyen şahıslar, pompacı olarak görev yapmakta olan 48 yaşındaki Selami Çakır’ı bıçaklayarak öldürdükten sonra kayboldu.

4 yıl sonra il Jandarma Komutanlığı dosyayı ele alarak faillerin bulunması için özel bir ekip kurdu. Yaklaşık olarak 6 ay boyunca devam eden çalışmanın ardından dedektifler, kamera kayıtları ve teknik takibin ardından olaya yönelik O.Ç., Y.B., M.Ç., Ö.B., R.A., S.Ç. ve A.Ö. isimli şahısları eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı.

Şahısların sorguları sonucunda suçu itiraf ettikleri öğrenildi. Gözaltına alınan şahıslar, jandarmadaki işlemlerinin sona ermesinden sonra sağlık kontrolünden geçirildi ve adliyeye sevk edildi.

Aynı zamanda cinayet anı da saniye saniye güvenlik kameralarında görünüyordu. Gece saatlerinde istasyona gelen söz konusu şahıslar, o sırada tek olarak çalışmakta olan Selami Çakır’ı fark etmişti. Şahısların Çakır’ı birden fazla kez bıçaklaması güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedilmişti. Kameralarda aynı zamanda Çakır’ı öldüren şahısların istasyondan sadece sigara çalarak kayıplara karışması da yansımıştı.

Cinayete kurban giden Selami Çakır’ın, Giresun’da emekliliğini hakettikten sonra üniversitede eğitim gören çocuklarının okullarına daha rahat gidebilmeleri için Kayseri’ye geldiği, benzin istasyonunda yaklaşık olarak 2 haftadır çalıştığı öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ