$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Kayseri’de tefecilik operasyonu sonucunda 12 kişi gözaltına alındı

Kayseri’de yürütülen operasyon sonucunda 12 kişi tefecilik suçundan gözaltına alındı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon Kayseri ve Nevşehir’in Avanos ilçesin’deki emniyet güçleri tarafından yapılan eş zamanlı baskınlar ile yakalandı.

Kayseri’de tefecilik operasyonu sonucunda 12 kişi gözaltına alındı
  • 18.01.2018

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon sonucunda tefecilik suçundan 12 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 3 ay süren araştırma, gelen ihbarlar ve alınan ifadeler kapsamında yürütülen çalışmada  N.K., S.K., A.K., N.Ü., E.S., Y.K., A.K., E.K., S.K., U.K., S.Y. ve H.H.S. isimli şahısların tefecilik suçlarına iştirak ettikleri tespit edildi.

Takipler sonucunda zanlıların özellikle Kayseri’de bulunan ve zor durumda olan esnafların çeklerini kırmak sureti ile tefecilik yaptıkları ve esnafları zor durumda bıraktıkları ileri sürülen 12 şahsa Kayseri ve Nevşehir’in Avanos ilçesin’deki emniyet güçleri  tarafından ev ve iş yerlerine eş zamanlı baskınlar yapıtı.Baskınlar sonucunda gözaltına alınan 12 zanlının 5’inin evinde ve iş yerlerinde yapılan aramalar sonucunda 1 milyon 400 bin TL değerinde 145 adet çek ile yaklaşık 600 bin TL değerinde 30 adet senet ve bilgisayarlara el konuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ