$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri’de Oy Kullanacak Suriyelilerin Sayısı Açıklandı!

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, merak uyandıran o soruyu yanıtladı.

Kayseri’de Oy Kullanacak Suriyelilerin Sayısı Açıklandı!
  • 15.05.2018

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinden dolayı seçim kapsamında yer alacak siyasi partilerin temsilcileri ve yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi.

Kayseri’de toplam olarak 2.744 sandıkta, 970.000 seçmenin oy kullanacak olduğunu ileten Kamçı, seçim sürecinin huzurlu ve güvenli bir şekilde sona ermesi için gerekli tüm önlemleri alacak olduklarının altını çizdi. Taşkınlık yapacak kişilerin cevabını en net şekilde alacağını da sözlerine ekledi.

Diğer yandan Süleyman Kamçı, kamuoyunda merak konusu olan bir konu üzerinde de açıklamalarda bulundu. Kayseri’de mültecilerin sayısının ve seçimde oy kullanıp kullanmayacakları yönünde ortaya çıkan bazı tartışmalara ve iddialara cevap veren Kamçı, Kayseri’de yer alan toplam mülteci sayısının 75.000 olarak ön plana çıktığını, bu kişilerden 1000’e yakın bölümünün Afgan, İran ve Doğu Türkistanlı olduğunu, geri kalanlarının ise Suriyeli olduğunu belirtti.

Bu Suriye uyruklu bireylerin de aralarında doktor ve mühendislerin yer aldığı 279 kişinin Türk vatandaşlığı hakkını elde ettiğine değinen Kamçı, bu söz konusu 279 kişinin 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde oy kullanacağını iletti. Bunların dışında kalan hiçbir Suriyelinin oy kullanmayacağını da ekleyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ