$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Kayseri’de Milli Güç Çalıştayı Yapılacak!

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul işbirliği altında 20 – 21 Nisan 2017 tarihleri arasında Kayseri üzerinde “Milli Güç Çalıştayı” yapacak.

Kayseri’de Milli Güç Çalıştayı Yapılacak!
  • 31.03.2017

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul işbirliğiyle birlikte şehrimizde yapılacak olan söz konusu organizasyon çerçevesinde, savunma sanayi tarafından geliştirilen platformların mrkezi durumunda yer almakta olan milli ve tamamen özgün güç gruplarının gelişim yaşaması için Türkiye kapsamında yer alan motor alt sistemleri üretme işlevinde bulunan firmalarla çok sayıda ikili görüşme içerisine girilecek.

Başta BMC ve TEI olmak üzere, motor konusunda yüksek tecrübe sahibi olan firmaların katılımıyla motor ve transmisyon aksamlarının geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik tüm konular birer birer konuşulacak.

Organizasyon kapsamında aynı zamanda motor, transmisyon, soğutma paketi ve diğer alt sistemlerinin gelişim yaşaması ve üretiminin yapılması konusu kapsamında çok önemli bir ilerlemenin gündeme gelmesinin hedefler dahilinde bulunduğunu aktaran Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, Milli bir şekilde gelişimi ve üretimi yapılabilecek olan güç gruplarının Türkiye’nin bünyesinde barınmakta olan teknolojiye katkı vermesinin yanında aynı zamanda Türkiye ekonomisine de çok büyük katkıda bulunacağını aktardı. Altay Tankı ile birlikte ön plana çıkan ve kendisinden söz ettiren büyük kapsamlı ve ölçütte kara platformaları için 1500 HP Gücüne kadar milli motor gereksiniminin karşılanmasının, Türkiye açısından stratejik anlamda çok büyük öneminin olduğunu aktaran Kiraz, Aynı şekilde milli hava ve deniz plaftormalarının da bunlara ihtiyacının olduğunu aktardı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ