$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Kayseri’de Kar Yağışı

Kayseri’de dün akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, gece boyunca durmadı ve hızlanarak devam etti.

Kayseri’de Kar Yağışı
  • 18.03.2017

Şehirde akşam saatlerinde başlayan ve bu kapsamda sabaha kadar yağan kar, Kayseri’yi beyaz örtüyle örttü. Gece boyunca yolların kapanmaması ve tıkanmaması için belediye ve karayolları ekipleri çok büyük çalışmalar yaptılar. Kar yağışı sabah saatlerinde, araç trafiğini etkisi altına alıp, olumsuz bir şekilde etkilerken, yaya trafiğini de olumsuz bir şekilde etkiledi.

Şehir merkezinde etkisini gösteren kar yağışının ardından Kayseri beyaz örtüyle örtündü. Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü yetkilileri kapsamında edinilen bilgiler neticesinde, gün boyunca kar yağışının etkisini devam ettirecek olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kayseri’de havalar 1 hafta boyunca 10 derecenin üzerindeyken, birden bire düşüş göstererek günlük olarak rutin yağmurlar başladı. Ardından ise dün akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, Kayseri’li halkı olumsuz etkiledi. Sıcak havalara alışıp, kışlık kıyafetlerini kaldıranlar tekrardan kıyafetlerini çıkarırken, kar lastiklerini çıkaran araba sahipleri de lastiklerini geri taktırdılar.

Bu kapsam dahilinde Kayseri’de kar yağışı bugün akşam saatlerine kadar etkisini gösterecek, havaların ne zaman sıcaklaşacağı hakkında bir bilgi yokken, gelecek hafta sonuna kadar Kayseri halkının kalın giyinmesi öneriliyor.

Yollarda gizli buzlanma olabileceğinden dolayı, araçların yavaş gitmesi önemle rica olunurken, belediye çalışanları yolların kapanmaması ve kayganlaşmaması için yoğun çalışmalarını devam ettiriyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ