Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de FETÖ Şüphelisi 71 İşadamına Yönelik İddianame Kabul Edildi!

Kayseri’de FETÖ Şüphelisi 71 İşadamına Yönelik İddianame Kabul Edildi!

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması örgütü üyeliği ve aynı zamanda Fetullahçı Terör Örgütü’ne finansal destek sağlamış oldukları iddialarıyla hazırlanmış olan iddianameyi daha önce Kayseri 27. Ağır Ceza Mahkemesi, deliller yönünden eksik bulmuştu ve savcılığa davayı iade etmişti.

Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı bir üst mahkeme olan Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz da bulundu. İtiraz kabul edildi ve iddianame tekrardan Kayseri 2.Ağır Ceza Mahkemesi’ne yöneltildi. İddianamenin bu kez kabul edilmiş olduğu ve yargılamaya çok yakın bir zamanda başlanacağı belirtildi.

FETÖ/PDY kapsamında Kayseri’de bulunan tüm iş adamları ve normal vatandaşlar birer birer yakalanıyor. Sabah saatlerinde her hafta düzenli bir şekilde toplanan ve himmet toplantısı gerçekleştiren bir takım FETÖ’cü daha tutuklandı. Örgütün cezaevine giren üyelerinin ailelerine yardım amaçlı para topladıkları iddiası yapılan grup, toplantı yaparken baskınla yakalandılar. Söz konusu örgüt üyeleri yapılan baskın ardından gözaltına alındı ve adli tıpta sağlık kontrolleri yapıldı. Ardından ise söz konusu grup üyeleri adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir