$ DOLAR → Alış: 6,27 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,34 / Satış: 7,37

Kayseri’de Bir İlk, 2 Sporcu Çocuk Yüzme Milli Takımına Seçildi!

Kayseri’de 2 genç Yunanistan’da yapılacak olan Yıldızlar Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Kayseri’de Bir İlk, 2 Sporcu Çocuk Yüzme Milli Takımına Seçildi!
  • 06.04.2017

Kayseri’de Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde (TOHM) yetişen 2 genç yüzücü, Milli takıma seçilme şansını yakaladılar. Kayseri’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kapsamında yer almakta olan TOHM’da yetişen, 14 yaşındaki Aleyna Nur Sungur ve 16 yaşındaki Süha Özaşır, Türkiye çerçevesinde 375 sporcunun katılım gerçekleştirdiği, milli takım seçme yarışmaları neticesinde lider olarak, milli takıma seçildiler. 8-9 Nisan tarihlerinde Yunanistan’a bağlı Atina şehrinde gerçekleştirilecek olan Multinations Yıldızlar Yüzme Şampiyonası neticesinde Türkiye’nin temsilcisi olarak ön plana çıkan 2 genç Kayserili sporcu, çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Yüzmeyi çok sevdiğini vurgulayan Aleyna Nur Sungur, Milli takıma seçildiğinden dolayı mutluluk seviyesinin çok fazla olduğunu belirtirken, yüzmekten de duyduğu mutluluğun çok fazla olduğunu belirtti. Antrenörleri ve ailesi sayesinde buralara kadar ulaşmış olduğunu belirten Sungur, kendini buralara getirdikleri için çalıştıran antrenörlerine çok büyük teşekkürlerini iletti. Arkadaşlarının da hiçbir koşul ve şartta desteklerini çekmemiş olduklarını belirten Sungur, ileri ki zamanlarda Ay yıldızlı bayrağı göklere çektirmek istediğini aktardı. Dünyada Türkiye’nin ismini duyurmak istediğini de belirten Sungur, yüzmenin çok duyulmayan ve tanınmayan bir spor olduğunu, bunun için elinden gelen her şeyi yapacağına değindi.

Süha Özaşır’da, milli takıma seçilip, çağrıldığından dolayı duyduğu mutluluğun çok yüksek olduğunu aktararak, 8 senedir yüzdüğünü belirtti. İlk hedefinin milli takıma girmek olduğunu aktaran Özaşır, Şuanda hedefi büyüttüğünü ve olimpiyatları hedeflediğini aktardı. Hem sağlık açısından hem de başarı açısından yüzmeyi sonuna kadar tavsiye ettiğini belirten Özaşır, yüzmenin tüm vücudu çalıştırdığını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ