$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

“Kayseri’de Belediyeler Huzur Belediyesidir”

Büyükşehir, Melikgazi ve Kocasinan Belediyesi ile KASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan işçileri bir araya getiren toplu iş sözleşmesi töreni yapıldı.

“Kayseri’de Belediyeler Huzur Belediyesidir”
  • 25.04.2017

Tören kapsamında toplu iş sözleşmelerinin altına imzalar atıldı.

Törende konuşma gerçekleştiren Başkan Mustafa Çelik, çalışanları en az işçi temsilcileri kadar düşündüklerini aktardı ve Kayseri’deki belediyelerin birer huzur belediyesi olduğunu aktardı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hak – İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet – İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Hizmet İş Şube Başkanı Serhat Çelik, Büyükşehir Belediyesi bürokratları katılımlarını gerçekleştirdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in konuşmasının öncesinde ise KASKİ çalışanları “İşçi İşveren El Ele” sloganları attı. Konuşmasına geçmiş zamandaki toplu sözleşmelere değinerek start veren Çelik, Eskiden toplu sözleşmelerde çok uzun soluklu tartışmaların yaşandığını ve bu tartışmaların sonrasında kararın çıkarıldığını iletirken, Genellikle çalışan bölümünün memnuniyetinin olmadığı, Yetmez ama olsun denilen bir sözleşmenin ortaya çıktığı noktasına değindi.

Sözleşmenin o dönemler yapılıp, uygulamaya koyulduktan sonra sözleşme de bahsedilen hakların verilmediği bir sürecin başladığını aktaran Çelik, Çalışanların günü geldiğinde en doğal hakkı olan maaşlarını bile alamadığına değindi. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerde bu sorunların hiçbir koşul ve şartda yaşanmadığını, belediyelerin bir anlamda huzur belediyesi olduğunu belirtti.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ