$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri’de Bağışlanan Etleri Fabrikada Sucuk Yapıp Satmışlar!

Adana’da kayyum atanıp kapatılan, kurucu başkanı Alpaslan Kuytlun’da içerisinde yer aldığı 5 yöneticisi tutuklanarak cezaevine gönderilen Furkan Vakfı hakkında şok gerçekler ortaya çıktı.

Kayseri’de Bağışlanan Etleri Fabrikada Sucuk Yapıp Satmışlar!
  • 10.05.2018

Adana’da kayyum atanıp kapatılan, kurucu başkanlığını Alpaslan Kuytul’un yapmakta olduğu Furkan Vakfı’nın Alpaslan Kuytul’da dahil 5 yöneticisi tutuklanmıştı.

Furkan Vakfı’nın bağış olarak alınan etleri, Gaziantep ve Kayseri’de anlaştıkları fabrikalarda sucuk yaptırarak sattıkları ve bu kapsamda toplam olarak 4.000.000 TL haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

Polis tarafından vakfa düzenlenen operasyonda ele geçirilen belgelerde yapılan incelemeler sonucunda “infak” adı altıyla alınan bağışların tamamından da benzer bir şekilde elde edilen gelir tespit edildi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na ilişkin, 30 Ocak tarihinde start verilen soruşturmada, Adana merkezli 3 farklı şehirde gerçekleştirilen operasyonla aralarında vakfın kurucu başkanı olan Alpaslan Kuytul’unda bulunduğu 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Polisin, bir süre önce altına imza attığı operasyonda da vakfın, akademi ve finans kaynaklarından sorumlu olduklarının tespiti yapılan 23 kişi gözaltına alındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ