$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri Şeker Fabrikası’na Vergi Teşekkür Belgesi Verildi!

Kayseri’de 2016 yılı içerisinde en fazla Kurumlar Vergisi sıralaması kapsamında ilk sırada yer alan Kayseri Şeker Fabrikası’na, Vergi Haftası sebebinden ötürü Defterdarlık aracılığıyla Maliye Bakanı Naci Ağbal adına teşekkür belgesi takdim edildi.

Kayseri Şeker Fabrikası’na Vergi Teşekkür Belgesi Verildi!
  • 03.03.2017

Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay’a ziyaret düzenleyerek, Maliye Bakanı Naci Ağbal adına teşekkür belgesini takdim etti.

Kayseri Şeker Fabrikası’na verilen bu söz konusu teşekkür belgesinin takdim edilmesi anında konuşma gerçekleştiren Kooperatif Başkanı Hüseyin Akay, Maliye Bakanının adına takdim edilmekte olan bu söz konusu teşekkür belgesini bütün Kayseri Şeker adına çalışan çiftçilere ve çalışanlar adına almaktan duymuş olduğu memnuniyeti iletti.

Akay, Maliye Bakanlığı’nın adına Kayseri Vergi Başkanlığı aracılığıyla aldıkları bu belgeden dolayı çok büyük bir memnuniyet içerisinde olduklarını belirtti ve bu belgenin önem seviyesinin ne kadar büyük olduğuna vurgu yaptı.

Kayseri Şeker Fabrikası bünyesinde çalışan çiftçinin dolayısıyla da milletin malıdır dedi. Kayseri Şeker Fabrikası’nın bu kapsamda çalışmakta olan kurumların arasında yer aldığını dile getirdi. Fazla para kazanıp devlete biraz daha vergi oranını artırdıkları da çok büyük memnuniyet içerisine girdiklerini aktaran Akay, Kayseri’de son 3 yıldır vergi rekortmeni olduklarını da belirtti. Bu kapsamda bir misyon sahibi olduklarını ve bu 1.liği bundan sonraki zamanlarda da koruyacak olduklarını belirtti. Kayseri Şeker Fabrikası devlet büyçesine toplam olarak 117.000.000 TL’ye yakın katkıda bulundu. Bu yalnızca kurumlar vergisi ve katma değer vergisi halinde değil, sosyal sigorta primi ve diğer vergiler de bu miktar içerisinde yer alıyor. Sonuçta bunların hepsi devlet hazinesine gittiğinden dolayı bu kapsamda hepsini birlikte değerlendirdiklerini belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ