$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Kayseri Şehir Hastanesinin Açılışı İçin Geri Sayım Başladı

 2 ay içerisinde hizmete açmayı planladıkları Kayseri Şehir Hastanesini yapımının son aşamada olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, ”Bu 5’inci şehir hastanemiz.”dedi.

Kayseri Şehir Hastanesinin Açılışı İçin Geri Sayım Başladı
  • 19.01.2018

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2 ay içerisinde hizmete açmayı planladıkları Kayseri Şehir Hastanesini yapımının son aşamada olduğunu belirtti, ayrıca  devir teslim işlemlerini’de başlattıklarını belirtti. Hastanenin teknik açıdan birçok özelliği içinde bulundurduğunu söyleyen Gümüş, “İnşallah Kayserimize hayırlar getirecek. Bugün hem mimari açıdan hem de teknik açıdan hastaneyi değerlendirecek ekiplerimizle buradayız. Bütün ameliyathaneler, klinikler, poliklinikler değerlendirilecek. Hizmete hazır hale geldikten sonra hastanemizi açacağız. Bu 5’inci şehir hastanemiz.” şeklinde konuştu.

Öncesinde Mersin, Adana, Yozgat ve Isparta Şehir Hastanelerini hizmete açtıklarını anımsatan Gümüş, ””Kayseri, 2018 yılında açacağımız ilk şehir hastanemiz olacak. 2 ay içerisinde bu işlemler tamamlandıktan sonra Kayseri’de vatandaşlarımızın, hastalarımızın hizmetine hastaneyi sunacağız. Hastanemiz 250’ye yakın yoğun bakım yatağı, yaklaşık 400 poliklinik, 45’e yakın ameliyathanesi ile hizmet verecek. Birçok özellikli hizmetleri barındırıyor. Kayseri’nin en üst düzey hastanesi olacak. Diğer hastanelerin taşınmalarını da değerlendiriyoruz. Özellikle Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesinin hemen hemen tamamı buraya taşınacak. Hastanemiz bölgede önemli bir merkez haline gelecek.”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ