Kayseri Haber / Gündem / Kayseri, Şehidini Asker Selamıyla Uğurladı!

Kayseri, Şehidini Asker Selamıyla Uğurladı!

Suriye’de devam etmekte olan Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab üzerinde DEAŞ’lı teröristlerin EYP adı verilen patlayıcılarının saldırısı sonucunda şehadet şerbetini içen  Üsteğmen 30 yaşındaki Tarık Koçoğlu, Kayseri’de gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Şehidin annesi Maksude Koçoğlu, şehit oğlunun fotoğrafına ve tabutuna sıkıca sarıldı. Allah katında, şehidi babasının karşılayacak olduğunu ve Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu’nun kendisini hiç üzmediğini, Allahı’nda onu üzmeyeceğini feryat figan bir şekilde söyledi.

Şehit annesi Maksude Koçoğlu ve şehidin ağabeyi Mehmet Koçoğlu, Gaziantep’te düzenlenmiş olan uğurlama töreninin hemen sonrasında Türk bayrağına sarılı olan şehit üsteğmenin cenazesiyle beraber Hava Kuvvetleri’ne ait olan nakliye uçağıyla birlikte Kayseri’ye getirildiler.

Şehidin al bayrağa sarılı cenazesi, hastaneden alınarak cenaze namazının kılınacak olduğu Kalemkırdı Camisi’ne getirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral  Ercan Teke, Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve ilk protokolüyle çok fazla vatandaşın katılım gerçekleştirdiği cenaze namazından önce, acılı anne Maksude Koçoğlu, oğlu şehit Tarık Koçoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutun içerisinde olan cansız bedeninin hayaliyle tabuta sıkıca sarıldı ve tabutu okşadı.

Şehidin babaannesi Şahnaz Koçoğlu’da, şehit üsteğmen Tarık Koçoğlu’nun tabutuna sarılıp okşadı.  Şehidin Babası 16 yıl önce kalp krizinden dolayı vefat etmişti. Aile normalde İstanbul’da ikamet etmekteydi fakat Kayseri’de yangın söndürme cihazları üretimi yapan büyük oğlu Mehmet Koçoğlu’nun Hisarcık Mahallesinde baba evinde oturması üzerine cenazenin Kayseri’ye nakledilmesi istendi.

FEVZİ KURTOĞLU’DA ORADAYDI

Bekar olan şehidin cenaze törenine, elinde olan sancağıyla birlikte, geçmiş zamanlarda çarşı iznine çıkan askerlere düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan 14 asker anısında 40 gün boyunca durakta nöbet tutan Fevzi Kurtoğlu’da katılım gerçekleştirdi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir