$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Kayseri Piknik Alanları

Kayseri’de ailenizle piknik yapmaya müsait, doğayla iç içe olan piknik alanları birçok ilçede yer alıyor. Belediyeler mesire alanları üzerinde hassas ve titiz çalışmalar sonucunda çok güzel yaşam alanlarını Kayseri kazandırmıştır. İşte o mesire alanları…

Kayseri Piknik Alanları
 • 14.04.2017

Kayseri Kent Ormanı

1.100.000 metrekare alana sahip olan ve bu alanda yapılan düzenleme çalışmalarıyla birlikte Kayseri’nin göz bebeği olan yeni mesire alanı Kayseri Kent Ormanı kendini gösteriyor. Barbeküye sahip olan kamelyaları, yürüyüş yapmak için özel inşa edilmiş yollar, sosyal tesisler, spor sahaları, otoparklar ve restoranıyla birlikte Kayseri halkının sıcak yaz günlerinde en büyük arkadaşı olarak Kayseri Kent Ormanı kendini gösteriyor. Aynı zamanda gece ve gündüz sunmuş olduğu doyumsuz Erciyes Dağı ve Kayseri’nin kuşbakışı manzarasıyla dikkatleri üzerinde topluyor.

Beştepeler Mehmet Çalık Parkı

Şehir seviyesinden tam 110 metre yukarıda 200.000 metrekare alana sahip olan Beştepeler Parkı, 2001 yılında gerçekleştirilen düzenlemelerberaberinde sosyal, kültürel ve sportif bir cazibe merkezi halini aldı. Parkta piknik alanlarının yanında aynı zamanda Kayseri Evi, Kır Kahvesi, Döner Restaurant, açık hava tiyatrosu, gölet, hayvanat bahçesi, kaykay pisti ve gözetleme kulesi tarzında bölümler yer alıyor.

Kadir Has Kültür Parkı (FUAR)

Fuar alanındaki toplam 305.000 metrekare alana sahip olan bölüm, 19 Mayıs 2001 tarihinde tamamlanarak Kayseri halkının hizmetlerine açıldı. İçerisinde ziyaretçiler tarafından büyük bir hayranlıkla göz gezdirilen dev estetik şelale, 100 adet barbekülü kamelya, 300 araç kapasiteli otopark, 2 farklı çocuklara özel oyun alanı ve 2 farklı basketbol sahasının bulunduğu park günlük ortalama 50.000 kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Gesi Mesire Alanı

Kıranardı Mesire Alanı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Gül dedi ki:

  Kayseri de piknik alanları çok aslında. Yamula barajı, sarımsaklı barajı, yahyalı şelaleleri, fuar alanı, eski fuar, ali dağı mesire alanı en güzel piknik yapılacak yerlerin başında. Kayseri de özellikler yazları piknik yapmak çok zevkli. Herkese öneririm

  1. ali dedi ki:

   yamulada bi yer varmis fotolari varmi

 2. Ömer dedi ki:

  Yamula samirsakli kup kuru tavsiye etmem

YORUM YAZ