$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde İSYAN!

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, ilgisizlikten yana dert yandı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde İSYAN!
  • 10.05.2018

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, ilgisizlikten dolayı yakındı. Görmezden gelindiklerini, verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını ve yalnız bırakıldıklarını sert ifadelerle aktarırken, üzerine kim alınırsa alınsın çıkışında bulundu.

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan bir basın toplantısı düzenledi ve görev süresi olan 3 yıllık süreci değerlendirme altına aldı. Ancak Nursaçan, kimsenin beklemediği şok açıklamalar altına imza attı. Lafla peynir gemisinin yürümediğine dikkat çeken Nursaçan, büyük işlerin hiçbir lafla yürümeyeceğini iletti.

Türkiye kapsamında çok büyük işler altına imza attıklarını sözlerine ekleyen Nursaçan, fakat işlerin tamamının birileri tarafından kasıtlıca görmezden gelindiğini iddia etti. Herkesin kendine yakışanı yapacağına dikkat çeken Nursaçan, projelerinin kesinlikle görmezden gelinmemesi gerektiğini, bu denli küçük işler olmadığını belirtti. Hak edene hakkının verilmesi gerektiğini savunan Nursaçan, Kendileri için pek de önemi olmadığını, herkesin kendine yakışanı yaptığını, yine kendilerinin devlet ve millet emrinde olduklarını vurguladı. OSB’ye sahip olmak amacıyla değil, OSB’nin sahiplerine yani sanayicilere hizmet etmek için burada olduklarını da sözlerine ekledi.

Kayseri’de birlik ve beraberlik var diyerek bu işlerin olmadığını ileten Nursaçan, lafla peynir gemisi yürümez! çıkışında bulundu. Kayseri OSB’de şuanda Türkiye’nin en büyük GES’inin yer aldığına dikkat çeken Nursaçan, Kayseri’de sürekli birlik beraberlik sözlerinin geçtiğini ama bunların sözle olmadığını, iş yaptıklarını kimsenin görmediğini iletti ve bu durumdan dolayı yakındı.

Toplantıda tepki gösterdiği kişi ya da kişilerin kim olduğuna dair soruyu da yanıtlayan Nursaçan, “Üzerine alınan alınsın” yanıtıyla da dikkat çekti. Nursaçan, “Sitemin kimseye değil. Üzerine alınan alınsın. Şehirde birlik ve beraberlik var sözleri sloganlaşmış ve klişeleşmiştir sözlerdir. Bizde gerginlik yok. Biz sadece hakkı hakkına verilsin istiyoruz. Sitem sevgiden doğar. Bizler Kayseri’yi seviyoruz. Güzel ve hoş kelimelerle bu işler yürümüyor. 36 ayda OSB kimi gördünüz bana söyleyin. Biz göreve geldiğimizde de söyledik. Biz kimseden icazet almadık bundan sonrada almayacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ