$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Kayseri Mehmetçiğe Bin Bayrakla Selam Verdi!

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bin bayraklı selam!

Kayseri Mehmetçiğe Bin Bayrakla Selam Verdi!
  • 16.03.2018

75 yıllık tarihi bulunan eski Kartal Meslek, yeni Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde tüm şehitlere ve Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’na kahramanca savaşmakta olan mehmetçiklerimize, bin bayrak bulunan kareografiyle selamlarını iletti.

Tören, Kartal Şehitliğinde şehitler için gerçekleştirilen kuran tilavetiyle birlikte başladı. Hemen sonrasında öğrenciler, tarihte ve bugün de varlığını devam ettirmekte olan 16 büyük Türk devletinin bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı.

Saygı duruşu ve hemen ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla  birlikte start alan programda toplam 1.000 öğrenci, giydiği kıyafetlerle kırmızı ve beyaz şapkalarla bayrak kareografisi yaparak muhteşem bir görüntü altına imza attı.

Öğrenciler düzenlenen törenin ardından Kayseri Büyükşehit Belediyesi Mehter takımının eşliğinde marşlar dile getirdi.

Programla ilgili açıklamada bulunan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, vatansever gençlerden gurur duyduğunu vurgulayarak, Onların yarının, istikbalin en önemli temsilcisi olduklarını dile getirdi.

Etkinlik için çalışma süresinin yalnızca 10 gün olduğunu dile getiren Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk Erdem ise, Gençlerin manevi ve milli yönden çok dolu olduklarını, onlara ufuk gösterildiği takdirde, muhteşem şeylerin temelinin atılacağını iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ