$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kayseri Esnafı İsrail’e Filistin Bayrakları Asarak Tepki Gösterdi!

Kayseri esnafı, duyarlılık konusunda yine üzerine düşeni yaptı.

Kayseri Esnafı İsrail’e Filistin Bayrakları Asarak Tepki Gösterdi!
  • 16.05.2018

Kayseri’de İsrail’in, Filistin’de yaşayan vatandaşlara ilişkin saldırılarına tepki gösteren esnaf, iş yerlerine Filistin Bayrakları asarak duyar kastı.

Kudüs’te ABD Büyükelçiliği’nin taınmasını protesto eden Filistin halkına ilişkin İsrail saldırılarına gelen tepkiler çığ gibi büyüyor. Kayseri’de esnaf, işyerlerine Filistin bayrakları asarak, tepki gösterdi.

Hunat Mahallesi’nde bulunan işyerlerinde Türk bayrakları yanındaki Filistin bayrakları gözlerden kaçmadı. Esnaflardan Özcan Çınar ise, İsrail’in görevini yaptığını, İslam aleminde Müslümanların tek çatı altında toplanmadığı sürece bu zulmün ebediyen devam edeceğini belirtti.

İslam liderlerinin %60’lık bölümünün Amerika ve İsrail’in emrinde çalıştığı noktasında iddialarda bulunan Çınar, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasının gerekli olduğuna değindi.

Bir diğer esnaf Hacı Ömer Küçükkurt ise konuya yönelik, Filistin’de İsrail’in Müslümanlara yapmakta olduğu zulmü kınadığını iletirken, Allah’tan yardım istedi. Kendilerinin bayrak asarak tepki gösterdiğini dile getiren Küçükkurt, Elden başka bir şey gelmediğini üzüntüyle söyledi. Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini dilediğini de ekleyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ