$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çocuklara Matematiği Sevdirecek!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi çocuklara matematiği sevdirebilmek için farklı etkinlikler yapan Harika Matematik sergisinin Kayseri’ye gelmesini sağladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çocuklara Matematiği Sevdirecek!
  • 26.04.2017

Kayseri Büyükşehir Belediyesi çocuklara matematiği sevdirebilmek için farklı etkinlikler yapan Harika Matematik sergisinin Kayseri’ye gelmesini sağladı. Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde kurulan sergi, 28 Nisan Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan KAYMEK’e bağlı Genç KAYMEK Gençlik Merkezleri, gençlerin ve çocukların zeka ve beden olarak daha sağlıklı olabilmesi için çabalarını hız kesmeden harcıyor. Matematiğin eğlenceli yönünü temsil eden ve çeşitli oyunlarla birlikte matematiği sevgi aşılayan söz konusu sergi, Genç KAYMEK tarafından verilen katkılarla birlikte şehrimize geldi.

24 Nisan’dan günümüze Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde yer alan Harika Matematik sergisini 7-13 yaş grubu çocuklar hiçbir ücret ödemeden gezebilmekte. Sergiye 49 okuldan ortalama olarak 5.000 öğrencinin katılım gerçekleştireceği açıklandı.

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve akılda kalıcı bir şekilde aktarıldığı, İlk ve ortaokul matematik dersi müfredatına da uygun olarak düzenlenen sergi, özel tırlarla birlikte Kayseri’ye ulaştırıldı.

Sergi bünyesinde, dans eden Geometri, Haydi Yuvarlar, Kule Yapalım, Aynadaki Kim, Dev Küp oyun alanlarıyla birlikte Da Vinci Learning atölye çalışmaları ve Da Vinci Learning Mobil Sinema bulunuyor. Sergi Cuma günü Kayseri’den kaldırılacak. 28 Nisan Cuma gününe kadar 7-13 yaş grubu olan çocuklar sergiyi ücretsiz bir şekilde gezebilecek.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ