$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 5,93 / Satış: 5,95

Kayseri Basını, Görevini En İyi Şekilde Yerine Getiriyor!

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nden Vali Kamçı’ya ziyaret.

Kayseri Basını, Görevini En İyi Şekilde Yerine Getiriyor!
  • 15.05.2018

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin belirlenen yeni yönetimi, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya ziyaret gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen KGB’nin genel kurulunda düzenlenen seçimle birlikte başkan olarak seçilen Veli Altınkaya ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, ilk ziyaretini Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya yaptı.

Ziyarette bir takım konulara değinen Kamçı, Kayseri basınının görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını ileterek, Basının, önemini her zaman vurgulamaya çalıştıkları bir güç olduğunu belirtti. Kayseri basınının da bu konuda çok iyi bir şekilde ilerlediğini dile getirdi.

Basın tarafından 2 yıl içerisinde üzecek herhangi bir durum gerçekleşmediğini ileten Kamçı, Arada sıradan istenmeyen durumların söz konusu olabileceğini, Basının doğruyu yazacağını ama her doğrunun herkes için iyi olmayacağını vurguladı.

Kendilerinin basından memnun olduklarını sözlerine ekleyen Kamçı, Basını yürütmenin kesinlikle kolay bir iş olmadığını, özellikle yerel basının durumunun bu konuda daha zor olduğunu, Eskiden beri hep söylediğini, gazete çıkarmanın, televizyonculuk yapmanın, haber yapmanın kolay işler olmadığını, yerel basının ise zorluklar içerisinde görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti.

KGB Başkanı Altınkaya ise, Kendi tüzüklerine göre, 2 dönem başkanlık yapan bir bireyin bir dönem ara vermeden tekrardan aday olamadığını iletti. Bundan dolayı mevcut başkanın aday olamadığını, talepler doğrultusunda ise kendisinin bir liste çıkardığını ardından ise göreve geldiklerini iletti.

İlk olarak devletin temsilcisi olarak Vali Kamçı ziyareti yapma arzularının olduğunu ve bunu gerçekleştirdiklerini ileten Altınkaya, Cemiyetin toplam üye sayısının 200 olduğunu, Kayseri’de ise 150 civarında basın kartlı meslektaşlarının olduğunu, sektörde ise toplam çalışan sayısının 500 olduğunu belirtti. Ek olarak 3 ajansında bölge müdürlüklerinin var olduğunu, dolayısıyla Kayseri’nin çevre vilayetlerin merkezi konumunda olduğunu, Kayseri’deki meslektaşlarının, devletin ve milletin yanında bir yayıncılık anlayışıyla hareket ettiğini de ekleyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ