$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

KAYMEK Sergi Açtı!

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları bir AVM içerisinde sergi açtılar.

KAYMEK Sergi Açtı!
  • 10.03.2017

Ecdat Mührü ile Maraş İşi Sergisi’nin açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin hanımı Neşe Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in hanımı İkbal Çelik’de katılım gerçekleştirenler arasında yer alıyordu.

KAYMEK sergisi kapsamında konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin hanımı Neşe Özhaseki, söz konusu sergide emeği geçen tüm öğretmen ve kursiyerleri tebrik ettiğini açıkladı ve herkesin yeteneklerine hayran kaldığını, KAYMEK’in yine hünerini göstermiş olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in hanımı İkbal Çelik’de, sergiyi hazırlayanlara iyi dileklerde bulunarak, ecdadı yaşatmak adına çok güzel bir etkinlik yapıldığını ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini açıkladı.

Daha nice güzel KAYMEK sergileri kapsamında bir araya gelmeyi arzuladıklarını aktardı. Açılışa katılanlar arasında AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar da sergiyi hazırlayanları birer birer tebrik etti.

Konuşmalarının sonrasından yaklaşık olarak 100’e yakın eserin bulunduğu sergi katılımcılar aracılığıyla gezildi. Sergi üzerinde olan en dikkat çeken ürün ise Maraş işinden yapılmış olan yaklaşık olarak 150 yıllık tarihi bulunan bindallı oldu.

25 kursiyerin ve eğitmenleri aracılığıyla hazırlanan ve düzenlenen sergide Osmanlı Padişahlarının mühürleri, Maraş işi ile farklı ürünler üzerine işlendiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ