$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

KAYİF 2017 Açıldı!

İŞKUR Kayseri İl Müdürlüğü liderliğinde işsizlik oranın azalması ve istihdamın artış yaşaması adına bulunan hedef ve amaçlarına ilişkin bir şekilde “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programları çerçevesinde Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (KAYİF) düzenlenen tören kapsamında açıldı.

KAYİF 2017 Açıldı!
  • 30.03.2017

Dünya Ticaret Merkezi’nde İŞKUR İl Müdürlüğü liderliğinde Kayseri Valiliği, Erciyes Üniversitesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin vermiş oldukları destekler beraberinde bu yıl 6.sı düzenlenen KAYİF 2017 açılışı için tören düzenlendi.

Düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından Konya’da başlatılan İstihdam Seferberliği çerçevesinde Kayseri’de valinin başkanlığında gerçekleştirilen toplantı kapsamında alınmış olan kararlar çerçevesinde başta Sanayi Odası, Ticaret Odası, Organize Sanayi Bölgesi müdürlükleriyle müşterek birçok toplantı ve tanıtım yaptıklarının altını çizdi.

Ziyaret ettikleri işyeri sayısının yaklaşık olarak 4.000 olduğunu belirten Ayçiçek, Bu çalışmaların sonucunda 2016 Ocak ile 2016 Mart 26 tarihleriyle bu sene mukayese edildiğinde, geçen aynı dönemde 11.457 kişinin iş arama amacıyla başvuruda bulunduklarını, aynı dönemde bu sene içerisinde başvuru yapan kişinin 19.194 olduğunu belirtti. Yaklaşık 2 katı bir başvuru artışının meydana geldiğini aktaran Ayçiçek, Aynı dönemde geçen yıl 5.818 kişiye iş bulduklarını, bu yıl ise 14.624 kişiye iş bulduklarını belirtti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ