$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Kan Donduran Olayda Suriyeli Hamile Kadının Eşi İlk Kez Konuştu!

Sakarya’ya bağlı Kaynarca ilçesinde 10 aylık olan bebeği ve karnındaki doğmamış bebeğiyle öldürülen Suriye uyruklu kadının eşi Halid er Rahmun, dehşet veren bu olaya yönelik açıklama yaparak, sadece eşinin ve bebeğinin kıyafetlerini alarak Suriye’ye geri gidecek olduğunu dile getirdi. Rahmun, Türklerin kendilerine kardeş gibi yaklaştığını, eşini öldürenlerle aralarında hiçbir  şey olmadığını aktararak, Katillerle bir sorun olmadığını ve her gün yemeğini paylaştıklarını iletti.

Kan Donduran Olayda Suriyeli Hamile Kadının Eşi İlk Kez Konuştu!
  • 12.07.2017

Sakarya’nın Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda, 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürülen Suriyeli hamile kadın Emani el-Rahmun’un eşi Halid El-Rahmun, İdlib’in Maaret en-Numan ilçesindeki Cibale köyünde AA muhabirine konuştu.

El-Rahmun, “Türk halkı bizim kardeşimizdir. Bize hep kardeşçe yaklaştılar. Katillerle de aramızda bir husumet yoktu. Her gün yemeğimizi paylaşırdık.” dedi.

KIYAFETLERİ ALARAK DÖNECEK

Oldukça bitkin olduğu gözlenen el-Rahmun, Sakarya’daki evini görmeye dayanamayacağını, sadece eşinin ve bebeğinin kıyafetlerini alarak, Suriye’ye geri döneceğini söyledi.

“BİRİLERİ ONLARA AKIL VERMİŞ”

Ailenin avukatı Cihat Gökdemir de, “Cinayet zanlılarıyla öldürülen kadının eşi arasında husumet yok. Birileri onlara akıl vermiş olacak ki zanlılar, ceza indirimi almak için varmış gibi konuşuyor.” diye konuştu.

“İLÇEDE YAŞAYANLAR VE AİLE KISAS İSTİYOR”

Gökdemir “Türkiye’de yapılan bazı haberler, öldürülen kadının ailesi ve eşinin ailesi arasında sorun çıkardı. İlçede yaşayanlar ve aile kısas istiyor. Ancak Türk Ceza Kanunu’nda böyle bir ceza bulunuyor. Noter aracılığı ile vekalet aldık.Türkiye’deki yasal süreci takip edeceğiz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ