$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Kadıköy’de Büyük Facia Önlendi!

Kadıköy’de tam kök noktasından 2’ye ayrılan ağaç, hemen karşısında yer alan kafenin üzerine yıkıldı. O anda kafenin önünde oturan 3 kişi ağacın üzerlerine düşmesinden dolayı yaralandılar. Yaralıların herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı, durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olay anında yaşanan panikten dolayı kafede yer alanlar kendilerini hemen dışarı attılar. İhbarın ardından olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri gelirken, ağacın üzerine devrildiği kafenin sahibi Özgür Birer ise, kendilerinin dükkanda olduğunu, çok büyük bir gürültü duyduklarını ve ardından da insanların koşmaya başladığını dile getirdi.

Kadıköy’de Büyük Facia Önlendi!
  • 01.07.2017

Olay Caferağa Mahallesi, Mühürdar Caddesi üzerinde meydana geldi. Yaklaşık 70 yıllık olduğu tahmin edilen bir meşe ağacı büyük bir gürültü ile kökünden kırılarak, karşı kaldırımda bulunan binanın üzerine devrildi.

Binanın alt katında bulunan kafenin tentesini kıran ağaç dalları yüzünden üç kişi hafif şekilde yaralandı.

Olay sırasından yaşanan panikten dolayı kafede bulunanlar kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Başından ve ayağından yaralanan iki kişi çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan ağacın bitişiğinde bulunan Zabıta kulübesi de yan yattı. Ağacın devrildiği esnada kulübede olan Zabıta memuru ise olaydan sonra şoka girdi.

Olay sonrası caddenin giriş ve çıkışları güvenlik şeridi çekilerek yaya trafiğine kapatıldı. İtfaiye ekipleri tarafından elektrikli testere ile parçalara ayrılan ağaç, kepçe yardımıyla kamyona yüklenerek kaldırıldı. Kadıköy Belediyesi temizlik işçileri tarafından temizlenen cadde yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından yaya trafiğine açıldı.

“GÜRÜLTÜYLE BİRLİKTE İNSANLAR KOŞUŞMAYA BAŞLADI”

Ağacın üstüne devrildiği dükkanın sahibi Özgür Birer “Biz dükkandaydık birden büyük bir gürültü geldi. Gürültüyle birlikte insanlar koşuşmaya başladı. Burada bir iki tane yaralı vardı. Ayakta olan müşteriler zaten içeriye koşmaya başladı. Yaralıları çıkardık. Yaralıların durumu çok ağır değildi. İlk panik atlatıldıktan sonra itfaiye ve polisi aradık. Bu ağaç burada epey zamandır var. Sağlam gibi görünüyordu, pek yıkılacak gibi bir görüntüsü yoktu. Dükkanımda maddi hasar meydana geldi. Can kaybı olmasın gerisi önemli değil” dedi.

(AJANSLAR)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ