$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

İzdivaç Programları Kaldırılıyor mu? Köklü Çözüm Bulundu.

Büyük tartışmaların hedefi haline gelmiş olan izdivaç programlarının kapanması yönünde köklü çözüm bulunmuş durumda.

İzdivaç Programları Kaldırılıyor mu? Köklü Çözüm Bulundu.
  • 13.03.2017

RTÜK’e şikayet üstüne şikayet edilen, reyting amacı güderek çok farklı numaralara ev sahipliği yapmakta olan evlilik programları adına köklü çözüm bulunmuş durumda.  Büyük skandallara zemin hazırlayan izdivaç programları yayından tamamen kaldırılacak.

Kanun Hükmünde Kararname Hazırlıkları Başlamış Durumda

Milliyet gazetesinde yazar olarak görevlendirilen magazin yazarı Ali Eyüboğlu, tartışma konularına ev sahipliği yapan söz konusu izdivaç programlarına yönelik, bomba bir bilgiyi bugün ki köşesinde okurları ile paylaştı.

Eyüpoğlu tarafından aktarılan bilgi neticesinde izdivaç programlarının yanından kaldırılması için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) hazırlıklarının başlamış durumda olduğu ifade edildi.

Kanun Hükmünde Kararname Ne Zaman Çıkacak?

Komisyon tarafından yürütülmekte olan çalışmaların sonuna gelindiğinde, aynı komisyon bir rapor yazacak ve raporun sonrasında konu Meclis’e taşınacak. RTÜK Yasası kapsamında gerçekleştirilecek olan değişikliğin kabulüne gidilecek ve Kanun Resmi Gazete’de yayımlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecek. Yeni yayın dönemi beraberinde Türkiye üzerinde oynatılmakta olan A’dan Z’ye istisnasız bütün izdivaç programları kaldırılmış olacak.

Bu kapsamda izdivaç programlarının sürekli olarak şikayeti RTÜK’e iletilmişti. Fakat son bir kaç ay içerisinde RTÜK’e adeta bir yağmur gibi yağan şikayetler, bu konu üzerinde çalışma başlatılmasına sebebiyet vermiştir. Reyting amacı güdülerek çok farklı oyunlar sergilenen izdivaç programları kapsamında, genel olarak şikayet konusu “Türk halkının örf, adet ve geleneklerine aykırı yayın yapmak” olarak bildirilmiş durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ