Kayseri Haber / Teknoloji / iPhone 7s Hakkında Tüm Detaylar!

iPhone 7s Hakkında Tüm Detaylar!

2017 Nisan iPhone 7s’e Dair Söylentiler:

iPhone 7’nin güncellenerek iPhone 7s’e dönüşmesi bekleniyor. Diğer modellerden farklı olarak tasarımda da değişikliğe gidecek olan s modeli, metal gövde yerine kavisli cam sırta sahip olacak. Parmak izi okuyucusunun da yine arka kısmının bulunacağı düşünülüyor.

Ekranın LCD yerine OLED olması gelen ilk iddialar arasında yer alıyor. iPhone’a ekran üretimi yapan firmalardan birisi olan Sharp’ın başkanı da OLED ekran yapacaklarını sızdırmıştı.

5 inç olması beklentiler dahilinde yer alan ekranın, çözünürlüğü ise 1440 x 2560 olacak. Ekrana belirli oranlarda kuvvet uygulayarak farklı kısayolları çalıştırma özelliği bulunan 3D Touch özelliği de bu modelle birlikte geliştirilme aşamasına girecek.

Ekranın iPad Pro 9.7’de olduğu gibi True Tone adlı bir teknoloji ile ortam aydınlatmasına göre renklerini ayarlayabilecek olması da söylentiler arasında yer alıyor.  Arka kameranın ise bu modelde tek olması planlanıyor. Kameranın çözünürlüğünde artık olma ihtimali %20’li seviyelerde ama optik görüntü sabitleme özelliğinin gelmesi %80’li seviyelere kadar çıkıyor.

iPhone 7s’de aynı zamanda kullanıcılar 3D kamera özelliğinin gelebileceğini düşünüyorlar. A11 veya A11 Fusion işlemcinin olması beklentiler dahilinde yer alan 7s’in bellek beklentisi 3 GB ila 4 GB arasında değişiyor.

iPhone 7s’de sürpriz özellikler ise iris tarayıcı ve yüz tarama özelliği olacak.

İlginizi Çekebilir

Maliye, Google’a Ağır Ceza Kesti!

Maliye Bakanlığı, Google'a Türkiye'deki reklam satış faturalarını İrlanda üzerinden kestiği ve bu nedenle vergi kaybına sebebiyet verdiği için 300.000.000 TL ceza kesti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir