$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

İMKB Fen Lisesi’nden Nevruz Etkinliği!

Develi İMKB Fen Lisesi, baharın habercisi olan Nevruz Günüyle ilgili okul bahçesinde bir etkinlik gerçekleştirdi.

İMKB Fen Lisesi’nden Nevruz Etkinliği!
  • 24.03.2017

İlçe protokolünün de katılım gösterdiği etkinlikte öğrenciler ve etkinliği izleyenler keyif dolu anlara şahitlik yaptılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. 16 Farklı Türk Devletinin bayraklarının sergisinin yapıldığı programda ara ara İlçe protokolünün de katılım gerçekleştirdiği, yumurta, balon patlatma, halat çekme, kırık ayak, sandalye kapmaca gibi eğlence dolu birçok oyun sergisi yapıldı.

Sindelhöyük Mahallesinden at binicilerinin de gösteri yaptığı programda İlçe protokolü oyunlarda derece yapan kişilere madalya takdim etti ve tebriklerini iletti. Develi Kaymakamı Murat Duru beraberinde demir dövüp ateş üzerinden atlayan Başkan Cabbar, böyle güzel, eğlenceli ve keyif dolu bir etkinlik düzenlediklerinden dolayı İMKB Fen Lisesi okul yönetimine teşekkürlerini iletti.

Develi Kaymakamı Murat Duru ise Nevruz’un Türk’ün en eski bayramlarından biri olduğunu ileten bir konuşma yaptı ve Türk’ün bayramının sonsuza kadar gelenek halinde kutlanması için öğrencilerden çok çalışıp, çaba sarf etmelerini istediklerini aktardı. Programda öğrenciler baharın gelişini gönüllerince eğlenerek kutladılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ