$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

İki Ülkeden Kardeşlik Mesajı!

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddıki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti.

İki Ülkeden Kardeşlik Mesajı!
  • 29.04.2017

Ziyaret genelinde iki ülke arasında bulunan kardeşlik duygusunun altı çizildi.

Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Sıddıki, elçilik bürokratları, özel sektör temsilcileri ve öğrencilerden meydana gelen bir heyet beraberinde Kayseri’ye ziyarete geldi. Konut Büyükelçiye Kayseri hakkında bilgi aktarımında bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’nin endüstri, ticaret, eğitim, sağlık gibi birçok sektör üzerinde İç Anadolu bölgesinin cazibe merkezi olarak ön plana çıktığını aktardı ve Kayseri’nin planlı gelişme gösteren ve huzur seviyesinin yüksek olduğu bir şehir olduğunu da vurguladı.

Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Sıddiki de kardeşliğin önemine değinerek, 2 ülkenin kardeş millet olduğunu, birbirlerini görmeseler dahi bu sorunun olmayacağını, çünkü konum olarak da yakınlıktan bahsetti. Bu tür ziyaretlerle birlikte aradaki bağın daha da güçleneceğini, ve bu sayede daha fazla destek olunabileceğini iletti.

Başkan Mustafa Çelik’de işbirliğinin daha da artması ve bağların güçlenmesi için yerel yönetimler olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını iletti. Kayseri’de eğitim ve öğretim faaliyetlerini devam ettiren Bangladeş uyruklu öğrencileri kastederek, öğrencilerinde Kayseri’nin evladı olduğunu ve hangi konuda olursa olsun ihtiyaç anında kendilerine gelebileceğini belirten Çelik, Kardeş ülke olduğunun bilincinde olduklarını belirtti.

Ziyarette karşılıklı hediyeler verildi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ