$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

İkbal Çelik, Allah Katında Engel Olmadığını Vurguladı!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik, Şehit Yiğitcan Çiga Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitin gören öğrenciler ve bu öğrencilerin aileleriyle aynı çatı altında toplandı.

İkbal Çelik, Allah Katında Engel Olmadığını Vurguladı!
  • 05.04.2017

Düzenlenen yemeğe katılımlarını gerçekleştiren İkbal Çelik, engelliliğin dünyada olan bir durum olduğunun altını çizdi. Bu dünya üzerinde var olan engellerin önüne geçmek adına tüm kurum ve kuruluşların üzerinde bir görevin var olduğunu vurguladı.

Şehit Yiğitcan Çiğa Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin düzenlediği yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in eşi İkbal Çelik’in yanında aynı zamanda Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, okul çerçevesinde görev yapan öğretmenler, öğrenim gören öğrenciler ve öğrencilerin velileri katılım gerçekleştirdi.

Bir konuşma yapan İkbal Çelik, Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v) Yorgunluk, hastalık, tasa, keder, dert, sıkıntı ve gamdan, ayağına batan diken varıncaya kadar, Müslüman’ın başına gelen her şeyin Allah, onun hatalarını bağışlamayla vesile kıldığının altını çizdiğinin yer aldığı Hadis-i Şerif’ini hatırlatarak, başa gelen tüm dert ve cefaları, aynı zamanda bunlara karşı gösterilecek olan sabrın aynı zamanda Allah’ın bir nimeti olduğunun altını çizdi.

Engelliliğin dünya sınırları içerisinde kaldığını ve Allah katında kesinlikle bir engelin bulunmadığını aktaran Çelik, Ebedi alemde engellerin hiçbir şekilde söz konusu olkmayacağının ve engellerin fani dünya ile sınırlı kaldığının altını çizdi. Fani dünyada var olan engellerin kalkması için ellerinden gelen gayreti herkesin göstermesi gerektiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ