$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Google, I/O 2017’de Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Gerçekleştirdi!

Geliştiriciler konferansını düzenleyen Google, tüm ürünlerde meydana gelen yenilikleri görücüye çıkardı. İşte Youtube’den arama motoruna, Android işletim sisteminden cihazlara kadar var olan tüm gelişmelerin özeti…

Google, I/O 2017’de Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Gerçekleştirdi!
  • 18.05.2017

Şirketin CEO’su Sundar Pichai, Google’ın Youtube, Google Maps, Google Arama, Gmail gibi her birinin 1.000.000.000 kullanıcıdan daha fazla kullanıcıya sahip 7 farklı plaformu olduğunu iletti. Pichai, Android’in ise aylık olarak 2.000.000.000’dan fazla aktif kullanıcısının var olduğunu ve bir teknoloji platformu için bunu ilk defa sektörde kendilerinin gerçekleştirdiklerini vurguladı.

İlk sunumda bu platformların artık iş aramak için de kullanılabilecek olduğunun farkına vardıklarını ileten Pichai, Google Fot Jobs (İş İçin Google) adlı girişimin kategorilere göre sonuca ulaşacağını belirtti. İnternet aramasıyla artık iş bulma imkanının var olacağını ileten Pichai, Tanıtımda ilgi çeken yeniliklerin altında yapay zekanın bulunmasının ise dikkat çekeceğini kaydetti.

Kamera telefonun gözü olacak. Google Lens bu çerçevede bunun ilk örneği olarak faaliyete geçiyor. Kameranın doğrultulduğu nesnelerin ne olduğunu direkt olarak anlayacak söz konusu Lens, buna göre yapılabilecek tüm hareketleri de öngörebilecek. Örnek olarak, evde bulunan modemin seri numarasına Lens doğrultulduğu takdirde buna bağlanacak olduğunu anlayacak ve bağlanacaktır. Bir mağazayı Lens’e tutarsanız, bu mağazanın puanı ve diğer tüm bilgilerini ekrana getirebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ