Kayseri Haber / Gündem / Gelini kızı, Torunu da oğlu oldu

Gelini kızı, Torunu da oğlu oldu

Suriye’de ki savaştan kaçarak mülteci olarak Kayseri’ye yerleşen Meryem Havva, gelini ve torununa, gelinini kızı olarak, torununa da oğlu olarak kimlik çıkardı.

Oğlu askerden geri dönmeyince ondan ümidi kesti, 47 yaşında ki kadın Kayseri’de gelinini kızı, torununu ise oğlu olarak geçici kimliğe kaydettirdi. Ayrıca gelini ve torununun da isimleri değişen talihsiz kadın, Gelin Kevser Emin, evin kızı Halime Ahmed; torun Ahmed Ammar ise evin küçük oğlu Muhammed Ahmed oldu.

Aradan geçen 4 yıl sonra oğlu ansızın çıkıp gelen kadın şimdiler de ise, oğlunun gerçekte olduğunu ispat edemiyor. Dertleri sadece bununla da bitmeyen Meryem Havva, kimliklerin tekrar değiştirilmesi için yardımcı olacak birinin istediği 500 TL yi ödemekte güçlük çekiyor. Meryem Havva ” Oğlum Suriye’de askerdi, dönmeyince öldü zannettik. Buraya gelince de gelinimi kızım, torunumu ise oğlum olarak kaydettirdim. Şimdi ise oğlum geri geldi ve oğlum kayıtlarda gözükmüyor, kimliklerin değiştirilmesi için müracaatta bulunduk anca gerçek kimliklerinin Suriye’de kalmasından dolayı ispat edemiyoruz diye konuştu.

Meryem Havva’nın tekrar tek isteği kızının tekrardan gelini olması, oğlunun ise tekrardan torunu olması.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir