$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı Gelecek Yıl Hizmete Açılıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla tamamlanması adına çok büyük ve yoğun çalışmaların devam ettiği Gebze-Halkalı banliyo hatlarının iyileştirilmesi ve demiryolu boğaz tüp geçişi projesinin hizmet vermeye başlamasıyla Gebze ve Halkalı arasında 2-10 dakikada bir sefer gerçekleştirileceğinin altını çizdi. Bir yönde saatte 75.000 yolcu taşıma kapasitesinin söz konusu olacağını da ekledi.

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı Gelecek Yıl Hizmete Açılıyor!
  • 25.05.2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, İstanbul’un ulaşım problemine yönelik yazılı soru önergesine vermiş olduğu cevapta, toplu ulaşım ve trafik sistemlerinin oluşturulması, bu oluşturulan sistemlerin işletilmesi ve entegrasyonunun İstanbul Büyükşehir Belediyesinin görevi dahilinde olmak beraberinde, Bakanlık tarafından hizmete verilen ya da verilecek olan projelerin İstanbul’un ulaşım sorunu çözümünde büyük oranda katkı sağlayacağını vurguladı.

Avrasya Tüneli, Marmaray ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’ne yönelik bilgi aktarımında bulunan Arslan, 31 Aralık 2018 tarihinde hizmete açılması için çok büyük ve yoğun çalışmaların devamlılığını koruduğu Gebze-Halkalı banliyo hatlarının iyileştirilmesi ve demiryolu boğaz tüp geçişi projesinin hizmete girmesiyle Gebze ve Halkalı arasında seferlerin 2 ila 10 dakika da bir şeklinde olacağını iletirken, Bir yönde saatte taşınacak yolcu sayısının ise 75.000 olduğuna değindi.

Yolculuk sürelerinin kısalacağını işaret eden Arslan, Mevcut Boğaz Köprülerinin yükünün hafifletilecek olduğunu ve aynı zamanda iş ve kültür merkezlerine rahat ve çabuk ulaşım sağlanarak şehrin değişik noktalarının birbirlerine yaklaştırılacak olduğunu vurguladı. Mevcut durum dahilinde Ayrılıkçeşme-Kazlıçeşme arasında oik saatlerde 5 dakika, diğer saatlerdeyse 7 ve 10 dakika aralığında sefer yapıldığının da altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ