$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Fuzuli Katlı Kavşağı Hizmet Vermeye Başlıyor!

Fuzuli Katlı Kavşağı Hizmet Vermeye Başlıyor!
  • 10.05.2018

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiğin kesintisiz bir şekilde ilerlemesi için yapılan katlı kavşaklardan birisi daha hizmet vermeye başlıyor.

Kayseri büyükşehir belediye Başkanı Mustafa Çelik 12 Mayıs Cumartesi günü açılacak olan Fuzuli katlı kavşağında incelemeler gerçekleştirdi.

Fuzuli katlı kavşağını olması gereken süreden iki buçuk ay önce tamamlayıp hizmete açacak olduklarının altını çizen Başkan Mustafa Çelik, cumartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve milletvekillerinin de gerçekleştirecek olduğu katılımla birlikte Fuzuli katlı Kavşağının açılışını yapacak olduklarını belirtti.

İnşaat çalışmalarına Start verdikten yaklaşık bir ay sonra üst yolu açtıklarını, bununla birlikte yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini ileten Çelik, tüm Kayseri vatandaşlarını açılışa davet etti.

Ardından ise Tuna ve 30 Ağustos kavşaklarında devam eden katlı kavşak çalışmalarının olduğunu. Bu İki projeyi de normal süresinden daha kısa zaman içerisinde açacaklarını belirten Çelik, şimdiden bu projelerin Kayseri halkına hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanılmasını diledi.

Fuzuli katlı Kavşağı alt geçit bölümünde yumuşak zeminin herhangi bir problem çıkarmaması için kullanılan kazık sayısı 290 olarak açıklandı. Katlı kavşakta aynı zamanda su ve çimento karışımının püskürtülmesi ile 108 tane Jet Grout uygulaması yapıldı.

Fuzuli katlı Kavşağı 10800 metreküp betondan meydana geliyor. Katlı kavşağın kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 11 milyon TL olarak ön plana çıkıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ