$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Fevziçakmak Mahallesi’nde Atatürk Sevgisinin Böylesi!

Kayseri’de 14 sene öncesinden günümüze kadar odun ve kömür ticaretiyle uğraşmakta olan Tarih Durucan’ın Atatürk’e olan sevgisi dikkatleri üzerine çekiyor.

Fevziçakmak Mahallesi’nde Atatürk Sevgisinin Böylesi!
  • 08.03.2017

Çalıştığı işyerinin duvarlarını 10 yıl boyunca biriktirmiş olduğu Atatürk fotoğrafları ile baştan başa saran Durucan, Türkiye’nin, Atatürk’e ne denli büyük bir borcunun olduğunu belirtti ve Atatürk’ü sevmeyen kişilerin dükkana girmesini istemediğini aktardı.

Merkez Kocasinan İlçesi’ne bağlı Fevziçakmak Mahallesi sınırları içerisinde 14 yıldır odun ve kömür ticaretiyle iş hayatında olan Tahir Durucan’ın Atatürk’e olan sevgisini bilmeyen yok. Çalıştığı işyerinin duvarlarını boydan boya Atatürk resim ve fotoğrafları ile kaplayan Durucan’ın, Atatürk’e olan sevgisi, gören herkesin dikkatlerini topluyor.

İşyeri sahibinin, kendisine bu konuda destek verdiğini aktaran Durucan, Atatürk sevgisinin her insanın içinde olduğunu ve burasının Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu kapsamda Atatürk’ü sevmemenin saçmalıktan başka bir şey olmadığını belirtti.

Durucan, 10 yıldır günümüze kadar Atatürk resim ve fotoğrafları biriktirmiş olduğunu ve iş yerinin duvarlarını Atatürk fotoğraflarıyla donattığını aktarırken, Görmüş olduğu tüm Atatürk fotoğraflarını aldığını belirtti. Bu kapsamda ise Atatürk’ü gelen müşterilere, içeri bakanlara gösterdiğini ve soranlara Atatürk’ü anlattığını belirtti.

Gelenler, görenlerin bakıp mutlu olduğunu ve bu konuda büyük destek sağladğını aktarıyor. Atatürk Sevdasının çok başka bir şey olduğunu aktaran Durucan, Atatürk’ün son zamanlarda bazı çevreler tarafından yıpratılmak, unutturulmak istendiğinin de altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti varsa Atatürk ve arkadaşları sayesinde var diyen durucan, Savaşların kolay kazanılmadığının altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ