$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

FETÖ’cü 3 Öğretmen 6’şar Yıl 3’er Ay Hapis Cezası Aldı!

FETÖ’cü 3 Öğretmen 6’şar Yıl 3’er Ay Hapis Cezası Aldı!
  • 28.02.2017

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması soruşturması çerçevesi dahilinde tutuklu olarak bulunmakta olan 3 adet öğretmen, yargılanmış oldukları mahkeme aracılığıyla Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçu kapsamında toplam olarak 6 şar yıl 3 er ay hapis cezası yediler. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında işlenen davada, birkaç suçtan yargılanan öğretmenlerin suçları şu şekilde: “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” “Örgütün Kriptolu İletişim Programı ByLock’u Kullanmak” olarak 2 tane. Bu suçlarla hakim karşısına çıkan öğretmenler Davut Tek, Murat Sukut ve Şaban Sağıroğlu üzerlerinde bulunan tüm suçlamaları reddettiler ve tahliyelerini istediler.

Mahkeme heyeti ise yargılama sonucunda tutuklu olarak yargılanan 3 adet öğretmene silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Bir başka duruşmada ise yine Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması silahlı terör örgütüne üye olma suçu kapsamında yargılanmakta olan polis memurları Mehmet A., Mehmet A. ve öğretmen Ayhan B. cezaevinde yattıkları süre dikkate alınarak tahliye edildiler.

Kayseri’de FETÖ soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor bu kapsamda neredeyse her hafta 3 dava görülüyor. Haklı veya haksız direkt olarak ortaya çıkıyor. Bu çerçeve dahilinde cezaevlerinin doluluk oranı arttığından dolayı herhangi bir süre içerisinde gündeme affın gelmesi söz konusu olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ