$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Etlerde Hile Tespit Edilmesinin Ardından Ekmek İmalatı Yapan Fırınlara da Denetim!

Kayseri’de birkaç adet restoranda yapılan denetim sonucunda hileli et bulunduğunun tespitinin ardından fırınlara da denetim yapıldı.

Etlerde Hile Tespit Edilmesinin Ardından Ekmek İmalatı Yapan Fırınlara da Denetim!
  • 24.03.2018

Kayseri sınırları içerisinde yer alan Develi’de ekmek imalatı yapmakta olan tüm fırınlara denetim yapıldı.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, ilçe tarım ve ilçe sağlık müdürlüklerine bağlı ekipler beraberinde ekmek imalatı yapmakta olan tüm fırınları denetledi.

Hijyen ve ruhsat kontrolü gerçekleştiren ekipler, Develi halkının sağlık yönünden kusursuz bir şekilde imalat yapmakta olan fırınlardan ekmek almaları için denetimlerinin belirli aralıklarla rutin bir şekilde devam ettiğini vurguladı.

Yapılan denetimler sonucunda (varsa) işletme sahiplerine eksikliklerinin giderilmesi konusunda talimatlar beyan edildiğini sözlerine ekleyen Başkan Cabbar, Kendileri için asıl önemli olan konuların başında halkın özellikle gıda konusunda güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması olduğunun altını çizdi.

Bu konuda her türlü gayret ve çabayı büyük bir incelikle gerçekleştirdiklerini dile getiren Cabbar, Halkın severek tüketmekte olduğu ekmeklerin üretiminin gerçekleştirildiği fırınların kesinlikle sağlık ve ardından temizlik ve hijyen açısından denetiminin yapılmasının ve bu konuda fire vermemesinin büyük önem arz ettiğini belirtti.

Bu denetimlerdeki asıl amacın ise halkın en temiz, en sağlıklı biçimde ekmek tüketimi yapmasını sağlamak olduğunu son sözleri olarak belirten Cabbar, temizlik ve hijyen konusunda kesinlikle en ufak bir sorunu bulunmayan işletmelerin sahiplerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ