$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Erciyes Üniversitesi’nde Afrika’nın Geleceği Konulu Konferans Düzenlendi!

Erciyes Üniversitesi Afrika Ekonomik ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi aracılığıyla Afrika’nın Geleceği konulu konferans gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi’nde Afrika’nın Geleceği Konulu Konferans Düzenlendi!
  • 07.03.2017

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu içerisinde yapılan etkinliğe; Genel Sekreter Doç. Dr. Eyyup Ecevit, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Uzay, İslam İşbirliği Teşkilatı Afganistan Daimi Temsilcisi Aydın Nurhan, ERÜ Afrika Ekonomik ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ekrem Erdem beraberinde çok sayıda öğrenci katılım gerçekleştirirken aynı zamanda birçok akademisyende kendini konferansta gösterdi.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren  ERÜ Afrika Ekonomik ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ekrem Erdem, Suudi Arabistan’dan, Almanya’dan, Amerika’dan ve Avusturya’dan çok fazla sayıda İslam Teşkilatı Örgütü Üyesinin aktif olarak şuanda Afganistan üzerinde olduğuna dikkat çekti ve belli bir zamandır bu alan üzerinde daimi temsilcilik görevini üstlendiklerini aktardı.

Söz konusu görevi çok büyük dikkat ve işlevlerle gerçekleştirmekte olduklarını aktaran Erdem, otel odasında bir ülke yararına çalışmanın ne denli zor olduğunu belirtti ve bunu görev aşkının dışında hiçbir şeyin tanımlayamayacak ve açıklamayacak olduğunu aktardı.

İslam İşbirliği Teşkilatı Afganistan Daimi Temsilcisi Aydın Nurhan ise konuşmasında, Afrika üzerinden aklında kalmakta olan birkaç tane üzücü konunun varlığını aktardı ve bu söz konusu konular arasında en önemlisinin, batılılar aracılığıyla Afrika’nın adının, dilinin ve dininin değiştirilmesi olduğunu belirtti.

Afrika’nın kimliğinin ortadan kaldırılmakta olduğunu açıklayan Nurhan, Bazı Afrika uyruklu bireylerin bu durumu benimsemiş olduklarını aktararak, batı kültürünü batılılardan çok savunmakta olduklarına da değindi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ