$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Erciyes Üniversitesi’nde 102. Yılında Çanakkale Ruhu Anlatıldı!

Erciyes Üniversitesi kapsamında, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümünde dolayı “102. Yılında Çanakkale Ruhu” konulu konferans düzenlendi.

Erciyes Üniversitesi’nde 102. Yılında Çanakkale Ruhu Anlatıldı!
  • 21.03.2017

Sabancı Kültür Sitesi içerisinde düzenlenen konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile çok sayıda davetli katıldı.

Konferansta konuşma gerçekleştiren birey ise, Okutman Ahmet Nedim Kilci oldu. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni sanki orada onları görmüş gibi büyük bir ruh ve duyguyla anlatan Kilci, Milli ve manevi değerlerine her zaman, her saniye sahip çıkmakta olan gençler tarafından yapılan bu etkinliğe gelen talebin fazla olmasının çok iyi olduğuna değindi.

Tüm çabalarının ahde vefa adına şehitler için olduğunun altını çizdi. Bu vatan adına şehitlere olduğunu belirten Kilci, Bu vatan için şehitlerin neler yaptıklarına, kanını, canını, ve gözyaşını dökenlerin bu vatan için neler verdiklerinin anlamaya çalışılması gerektiğinin büyük bir önemi olduğunu belirten Kilci, Unutulmayacak tek şeyin, mehmetçiğin alnından vurulduğu gün değil, unutulduğu gün ölecek olduğunu belirtti. Mehmetçiklere hak ettikleri değeri son zerresine kadar vermenin ne kadar önemli olduğunun altını çizen Kilci, Balkan harbinde yaşanılan olayı da anlattı ve Allah’ın kimseyi açlıkla sınamaması adına dua etti. Açlığın hiçbir şeye benzemediğini belirten Kilci, Balkanlarda 55 günlük yemekle toplam olarak geçen gün sayısının 156 olduğunu söyledi. Kimileri açlıktan ölürken, 156 günün sonunda sağ kalanlar ise, tırnaklarını, ve dişleriyle ağaç kabuklarını yiyen kesim olduğuna değindi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ