$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Erciyes Teknopark 2 Ödül Birden Aldı!

Kayseri’de bu yıl içerisinde 2.si düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na üç adet patentli buluşuyla birlikte katılım gerçekleştiren Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi, biri altın madalya diğer ise WIPO özel ödülü olmak üzere hanesine 2 ödül ekledi.

Erciyes Teknopark 2 Ödül Birden Aldı!
  • 09.03.2017

ERÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve eş zamanlı olarak ERNAM Erciyes Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Doç. Dr. Mustafa Serdar Önses, ERÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Hamdi Harun Arkaz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Hançer’in birlikte oturup planlayıp, geliştirmiş oldukları Süperhidrofobik Nanokompozit Bir Kaplama adlı buluş altın madalya sahibi olurken;

RÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nden öğretim üyesi Doç.Dr. Zülal Kesmen, Mine Erdem, Esra Özbekar ve ERÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden Yrd.Doç.Dr. Mete Çelik, Araştırma Görevlisi Fatma Özge Özkök’ün planını ve projesini aynı zamanda da gelişimi beraber yaptığı Yeni Nesil Mikroorganizma Tanımlama Kiti adlı buluş ise WIPO Best National özel ödülüne layık ödüldü.

Bu kapsamda Erciyes Teknopark 2 ödülü hanesine yazmış durumda. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün gerçekleştirdiği katılımla birlikte bir ödül töreni düzenlendi ve ardından tören kapsamında buluş sahiplerine ödülleri takdim edildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ