Kayseri Haber / Ekonomi / Erciyes, Kentteki Hizmet Sektörünün Gelişiminde Başrol Oynuyor!

Erciyes, Kentteki Hizmet Sektörünün Gelişiminde Başrol Oynuyor!

Erciyes Kayak Merkezi’nin, 2017 yılında Türkiye’de kayak sezonunu açan ilk kayak merkezi olarak ön plana çıktığını sözlerine ekleyen Cıngı, özellikle Aralık ayından itibaren çok yoğun bir ilgi ve alakanın olduğunu dile getirdi. Geçen yarıyıl tatilinde olduğu gibi 2017 yılı dahilinde de Erciyes’teki otellerin doluluk oranlarının %100 rakamına ulaştığını ileten Cıngı, 5 sezondan günümüze sürekli artış içerisinde olan turist potansiyelinin, Kayseri’deki hizmet sektörünün de gelişiminde olumlu bir etken oluşturduğunun altını çizdi.

Kayseri’nin turizmden daha çok asırlardan beri ticaretle tanındığını ileten Cıngı, Son yıllardaki hamlelerle birlikte artık sanayi şehirleri arasında da büyük bir rol oynadığını fakat hizmet sektörü alanında gelişmesinin lazım geldiğini vurguladı. Turizm ile beraber hizmet sektörünün de çok büyük bir ivme kazandığına dair şükürlerini ileten Cıngı, Erciyes’in Kayseri’ye yeni bir vizyon ve geçim kapısı oluşturduğuna değindi.

Erciyes’in şehire yaptığı katkıların makro ekonomik düzeyde hissiyatının kendini gösterdiğini ileten Cıngı, özellikle sezon zamanında Kayak merkezindeki otellerin genelde boş kalmadığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir