$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Erciyes, Kentteki Hizmet Sektörünün Gelişiminde Başrol Oynuyor!

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, 5 sezondan bugüne kadar Erciyes’e gelen turist sayısının hiç düşmeden her sezon artarak ilerlediğini, bu kapsamda kentteki hizmet sektörünü de geliştirmekte olduğunu ifade etti.

Erciyes, Kentteki Hizmet Sektörünün Gelişiminde Başrol Oynuyor!
  • 24.01.2018

Erciyes Kayak Merkezi’nin, 2017 yılında Türkiye’de kayak sezonunu açan ilk kayak merkezi olarak ön plana çıktığını sözlerine ekleyen Cıngı, özellikle Aralık ayından itibaren çok yoğun bir ilgi ve alakanın olduğunu dile getirdi. Geçen yarıyıl tatilinde olduğu gibi 2017 yılı dahilinde de Erciyes’teki otellerin doluluk oranlarının %100 rakamına ulaştığını ileten Cıngı, 5 sezondan günümüze sürekli artış içerisinde olan turist potansiyelinin, Kayseri’deki hizmet sektörünün de gelişiminde olumlu bir etken oluşturduğunun altını çizdi.

Kayseri’nin turizmden daha çok asırlardan beri ticaretle tanındığını ileten Cıngı, Son yıllardaki hamlelerle birlikte artık sanayi şehirleri arasında da büyük bir rol oynadığını fakat hizmet sektörü alanında gelişmesinin lazım geldiğini vurguladı. Turizm ile beraber hizmet sektörünün de çok büyük bir ivme kazandığına dair şükürlerini ileten Cıngı, Erciyes’in Kayseri’ye yeni bir vizyon ve geçim kapısı oluşturduğuna değindi.

Erciyes’in şehire yaptığı katkıların makro ekonomik düzeyde hissiyatının kendini gösterdiğini ileten Cıngı, özellikle sezon zamanında Kayak merkezindeki otellerin genelde boş kalmadığını ifade etti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ