$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Erciyes Dağı’nda Mahsur Kalan Genç 6 Saatlik Çalışma Sonucunda Kurtarıldı!

Erciyes Dağı’nda Mahsur Kalan Genç 6 Saatlik Çalışma Sonucunda Kurtarıldı!
  • 27.02.2017

Erciyes Dağı yakınlarında bulunan bir vadide gezintiye çıkan 19 yaşındaki genç Orhan Karagöz, vadide mahsur kaldı. Karagöz, UMKE ve AFAD ekipleri aracılığıyla yapılan ve ortalama olarak 6 saatlik süren çalışmanın sonrasından mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

Olay saat 19:00 civarlarında Erciyes Dağı’na çok yakın olan bir vadide yaşandı. Tek başına gezinti yapmaya çıkan Orhan Karagöz, bulunduğu yerde mahsur kaldı. Uçurum sebebinden dolayı tırmanış gerçekleştiremeyen Orhan Karagöz, durumu 155 ve 112 ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından olay yerine hemen gelen UMKE ve AFAD ekipleri kurtarma çalışmaları için start verdi. Yaklaşık olarak 6 saat boyunca devam eden çalışmalar sonrasından Orhan Karagöz, bulunduğu yerden sağ salim bir şekilde kurtarıldı. Karagöz, görevli ekiplere çok büyük teşekkür etti.

Karagöz’ün sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Kontrol amaçlı 19 yaşındaki genç Orhan Karagöz, ambulans aracılığıyla hastaneye götürüldü.

6 saat boyunca devam eden çalışmalardan dolayı, teşekkürlerini tüm görevlilere ileten Karagöz, vadide gezmeye çıktığını ve uçurumdan dolayı geri çıkamadığını bu alanda mahsur bir şekilde kaldığını ve çok üşüdüğünü aktardı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ