$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Erciyes 7. Uluslararası Engelliler Kar Festivali Gerçekleştirildi!

Erciyes 7. Uluslararası Engelliler Kar Festivali hafta sonu gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından sayıları oldukça fazla görme, işitme ve bedensel engelli bireyler festivale katılımlarını gerçekleştirdiler.

Erciyes 7. Uluslararası Engelliler Kar Festivali Gerçekleştirildi!
  • 27.03.2017

Erciyes İçin Engel Yok sloganı kapsamında gerçekleştirilen festivalin 2.gününe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katılımlarını gerçekleştirdi.

Başkan Çelik, Erciyes’te tüm engellerin kaldırıldığını vurgulayarak konuşmasında “ENGELSİZLER” ifadesini kullandı.

Ulusal ve Uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yapmış olan Erciyes’te her hafta düzenli olarak birkaç etkinlik aynı anda gerçekleştiriliyor. Erciyes bu hafta sonu da Türkiye genelinde ve Yurt dışında bulunan engellileri aynı çatı altında misafir etti.

Engelli bireylerin sosyal alanda kendilerini daha rahat hissedebilmeleri, sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde kendilerine rol alabilmeleri, teşvik etmek amacı güdülerek gerçekleştirilen festivalin 2.gününe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’de katılım gerçekleştirerek engellilerle bir araya geldi.

Erciyes’e eşi İkbal Çelik ile beraber çıkan Mustafa Çelik, hafta sonunda Erciyes’in tadını çıkaran ve zevkine doyamayan vatandaşlarla sohbet etti. Özellikle çocuklarla çok yakından ilgilenen Mustafa Çelik, bir ara iki çocukla beraber minik bir kardan adam yaptı.

Başkan Çelik, Erciyes’te yapmış olduğu gezi anında Hollanda’da yer alan Kayserili gurbetçiler ile görüştü. Telefonla yapılan canlı yayına katılım gerçekleştiren Çelik, tüm gurbetçi hemşehrilerine selamlarını iletti. Erciyes’te engelliler festivalinin yanında Üniversitelerarası Kar Voleybolu Turnuvası da düzenlendi. Çelik, gelen sporcularla sohbet edip bir süre turnuvayı seyretti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ