$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Enderun Vakfı Öğrencileri Talas’ı Gezdiler!

Talas Belediyesi, Enderun Vakfı öğrencilerini Talas’ta gezdirip, Talas’ın tarih kokan ve turistik yerlerine yönelik bilgi aktarımında bulundu.

Enderun Vakfı Öğrencileri Talas’ı Gezdiler!
  • 07.03.2017

Talas’ın tarihi ve turistik yerlerine gezi düzenleyen Enderun Vakfı öğrencileri tarihi yerleri gezdikten sonra Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Talas’ın tarihinden ve projelerinden bahseden Palancıoğlu, Talas’ın çok güzel ve ihtişamlı bir yer olduğunun altını çizdi. Tablakaya Mahallesi üzerinde restorasyon çalışmalarının başladığını söyleyip, Bu yaz restorasyon işlemlerinde sona gelineceğini belirtti. Gençlerin gezip görme arzusu yaşayacak olduğu bir alan restorasyonu yaptıklarını belirtti.

Özellikle bayanların farklı şekillerde vizyonlarına değişiklik getirmek adına, Talas Belediyesi olarak gençlere ve bayanlara desteklerini hiçbir zaman esirgemediklerini aktaran Palancıoğlu, Kadın kültür merkezi ve kapalı çocuk parkının çok yakın zaman içerisinde açılacak olduğuna değindi.

Ali Saip Sokağı sınırları içerisinde çini eğitimi vereceklerine de değinen Palancıoğlu, eş zamanlı olarak Talas Sanat Atölyesi adı altında tezhip, ebru, deri ve tespih yapımı, işlemesiyle ilgili atölyeler kurulacağını aktardı. Kadınlara ilişkin farklı alanlar üzerinde proje gerçekleştirecek olduklarına da değinen Palancıoğlu, 24 saat açık kütüphaneyi de es geçmedi. Bu kütüphanenin 7 gün 24 saat boyunca devamlı açık olacağına değindi.

Kadınların istihdamına ve kendini geliştirmesine katkı vermek amacıyla el ürünleri satış merkezi kuracak olduklarını aktaran Palancıoğlu, merkezde üretimi yapılan ürünlerin internet aracılığıyla 3 farklı dilde satışının yapılacağını aktardı.

Enderun Vakfı temsilcisi Ömer Faruk Özcan, Mustafa Palancıoğlu’na nazar duasının olduğu bir çerçeve hediyesi verdi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ