$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Duvara Yapışık Gibi Duran Televizyon!

Las Vegas üzerinde gerçekleştirilen CES 2017 Tüketici elektroniği fuarında en çok dikkat çeken yenilikçi ürünlerden birisi ise ultra ince televizyon olarak ön plana çıktı. Bu televizyon Türkiye’de tanıtıldı ve aynı zamanda fiyat bilgisi de paylaşıldı.

Duvara Yapışık Gibi Duran Televizyon!
  • 25.05.2017

Fuarda ilgi odağı haline gelen ve CES 2017 dışında Red Dot’tan da ödül sahibi olan tasarıma sahip TV, inceliğiyle adeta duvarda televizyon değil, bir resim gibi kendini sergiliyor. Toplantıda W7’nin dışında LG’nin 2017 TV ürün gamı da sergi dahiline alındı.

Sinema salonunda yapılan toplantıda OLED TV serisinin yanında aynı zamanda Nano Cell Display SUPER UHD TV’ler de sergilendi. Las Vegas’ta bulunan CES fuarında meydana geldiği gibi İstanbul’da da ilgi odağı halini alan Signature W7 yerini aldı. Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojilerinin kullanıldığı sistem çok iyi bir ev sineması tecrübesi garanti ediyor.

LG’nin Nano Cell Display teknolojisi ise SUPER UHD TV’lerde kullanılabiliyor. Markanın Dolby Vision, HDR 10 ve H LG formatlarını barındıran Aktif HDR özelliği ise bu ürünlerde desteklenenler arasında yerini alıyor. Akıllı televizyonlar (Smart TV)da işletim sisteminin ve bunu iletmeyi sağlayan arayüzün de önem seviyesinin çok yüksek olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor. LG bu tip TV’lerinde webOS 3.5 arayüzüyle birlikte hızlı ve kolay akıllı televizyon deneyimi sunuyor.

65 inçlik W7 modelinin 2.57 milimetre kalınlığındaki OLED Paneli, özel tasarlanmış manyetik aparatıyla birlikte duvara monte ediliyor. Bu sayede de TV ve duvar arasında oluşan boşluk tamamen yok oluyor. Dışarıdan bakıldığında, resim veya bir pencre hissi veren televizyonun hoparlör ve bağlantı giriş çıkışları farklı bir alanda bulunuyor. LG Signature W7 OLED TV’nin tavsiye edilen perakende satış fiyatı 35.000 TL olarak açıklanırken, 165 cm ekranın bulunması ziyaretçileri büyüledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ