$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Başladı!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki heyet 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Atatürk anıtı altına çelenk bıraktı ve Vali Süleyman Kamçı’ya bir ziyaret düzenledi.

Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Başladı!
  • 05.06.2017

Kayseri’de 5 Haziran tarihi Dünya Çevre Günü olması sebebiyle bir takım etkinlikler gerçekleştirdi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberinde yer alan heyet etkinlikler çerçevesinde öncelikle Atatürk anıtının önüne bir çelenk bıraktılar ve ardından Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya makamında bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Heyet, çalışmalara yönelik Vali Kamçı ile bilgi alışverişi yaptı. Burada bir konuşma yapan Vali Kamçı ise, çevrenin korunarak, küçük bir zarar ve yıpranma dahi yaşamadan gelecek nesillere aktarılması gerektiğinin altını çizdi.  Kamçı, çevre geleceğinden kendilerine emanet olan ve o emanete sahip çıkılması gereken bir olgu olarak algılanmasının da en az gelecek nesillere aktarılması konusunda önemli olduğunu iletirken, Çevreye ne kadar sahip çıkılırsa ve güzel korunursa, gelecek zamana, yarınlara, çocuklara ve torunlara, istikbale o şekilde aktarılmış olacağını dile getirdi.

Dünyada sanayi gelişimi ilk sırada yer almak üzere teknolojide ki gelişmelerin de çevreye verdiği zararın ölçüsünü söylemeye dilinin varmadığını aktaran Kamçı, bunu kabul etmenin ve reddetmemenin gerekli olduğunu, Sanayisiz bir ülkenin mümkün olmayacağını, sanayinin her geçen gün gelişmeye devam etmesinin gerekli olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ