Kayseri Haber / Kayseri / Dr. Kılıç:“Amaç kanser konusunda farkındalığı artırmak”

Dr. Kılıç:“Amaç kanser konusunda farkındalığı artırmak”

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Kanser Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, kanserle mücadelede en öncelikli amacın kanser konusundaki farkındalığı artırmak olduğunu ifade etti. 

Etkinlik kapsamında Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Burhan Akin ve Dr. Osman Demir ile birlikte Esenyurt Mahallesinde bulunan Servet Başkal Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’ini ziyaret eden Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, burada basın açıklaması yaptı. Kanserin, dünyada ve Türkiye’de kalp ve damar hastalıklarının ardından gelen en önemli ölüm nedeni olduğunu belirten Dr. Kılıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya genelinde giderek artmakta olan bir sağlık problemi olan kanser, toplumlarda önemli bir sosyoekonomik, maddi, manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Bunun yanı sıra kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu konuya verilen önemin de giderek artmasına yol açmıştır.

Kanser, dünyada olduğu gibi ülkemizde de öldürücü olabilmesinin yanı sıra, sebep olduğu fonksiyon bozuklukları ve ortaya çıkardığı ekonomik kayıplar nedeniyle çağımızın en önemli sağlık sorunlarındandır.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Alacak Verecek Davası Kanla Bitti!

Olayda bir can kaybı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir