$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Putin’le Bir Araya Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ünal ise, Erdoğan’ın Trump ile karşılıklı telefon görüşmesi yapacağını, bunun için Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısının başkanlığını Binali Yıldırım’a bıraktığını ve ardından Külliye’ye geçtiğini, Trump ile yapılan görüşmenin biraz önce tamamlandığını iletti. Erdoğan Trump’ın ardından Putin’le telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Putin’le Bir Araya Geldi!
  • 01.07.2017

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ünal konuyla ilgili açıklama yaptı. Ünal, “Sayın Genel Başkanımız, Trump’la yapacağı telefon görüşmesi için Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantımızın başkanlığını Sayın Genel Başkan Vekilimiz, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Bey’e bırakarak görüşmeyi yapmak için Külliye’ye geçti ve Trump’la yapılan görüşme az önce sona erdi.” dedi. Beyaz Saray’dan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı. İki liderin Katar krizini görüştüğü kaydedildi. Telefonla yapılan görüşmede, körfezde Katar ekseninde yaşanan gerilim hakkında görüş teatisinde bulunulan görüşmede, gerilimin bir an önce düşürülmesinin, sorunların müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve istikrarı açısından da önemli olduğunun vurgulandığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Katar ekseninde yaşanan gerilim hakkında görüş teatisinde bulunulduğu belirtilerek, gerilimin bir an önce düşürülmesinin, sorunların müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve istikrarı açısından önemli olduğunun vurgulandığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında telefon görüşmesi gerçekleşti.

Savunma sanayii ve ekonomi alanında ikili ilişkilerin ele alındığı görüşmede, körfezde Katar ekseninde yaşanan gerilim hakkında da görüş teatisinde bulunuldu.

Görüşmede, gerilimin bir an önce düşürülmesinin, sorunların müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle PKK, FETÖ ve DEAŞ dahil terörün her türüne karşı çıkmanın önemine dikkati çekti.

İki lider, terörizmle mücadelede iş birliğinin daha da güçlendirilmesi ve terörün finansmanının önlenmesi hususlarında da mutabık kaldı.

PUTİN’LE ERDOĞAN G-20’DE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

Kremlin’den yapılan açıklamada ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in telefonda görüştüğü belirtildi. Erdoğan’la Putin Suriye konusunu ele aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemini vurguladı, Astana görüşmelerine değindi, G-20 Zirvesi’nde yüz yüze görüşme konusunda mutabık kaldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Suriye meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemine dikkati çeken iki lider, Astana görüşmelerine değindi.

Erdoğan ve Putin, Hamburg’ta düzenlencek G-20 Zirvesi’nde yüz yüze görüşme konusunda mutabık kaldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ