$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Çevre Bakanlığı’ndan Kent Mobilyaları Yarışması!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kimlikli Kent Mobilyaları Fikir Tasarım Yarışması düzenledi. Toplam olarak dağıtılacak ödülün 150.000 TL olduğu söz konusu yarışmanın başvuruları resmen başlamış durumda.

Çevre Bakanlığı’ndan Kent Mobilyaları Yarışması!
  • 06.03.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şehirlere yeni kimlik kazandırmak ve şehir kimliğini oluşturmakta olan tüm şehirsel öğelerin tasarım ve çözüm önerilerini şehir kullanıcılarını merkez alan anlayışı beraberinde çözme amacı güderek bu yarışmayı düzenlemekte.

Üniversitelerin mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, endüstriyel ürün tasarımı ve grafik tasarımı bölümlerinden mezun olan ve diploması bulunan bireylerin katılım gerçekleştirebileceği yarışma çerçevesinde 1.’ye tam 40.000 TL ödül verilirken, 2.’ye 30.000, 3.’ye 20.000 aynı zamanda ise 60.000 TL mansiyon ödülü dağıtımı gerçekleştirilecek.

Yarışmaya yapılacak son başvuru 30 Mayıs 2017 tarihinde kabul edilecek. Yarışmada 5 iklim bölgesi (1. Bursa ve Samsun, 2. Kayseri, Konya ve Eskişehir, 3.Erzurum, 4.Gaziantep ve Diyarbakır, 5. ise Adana) yer alacak.

1 MArt 2017 tarihi itibariyle resmen başvuruların başlamış olduğu yarışmaya katılma arzusu içerisinde olan bireyler yarışmanın resmi sitesi olan (www.kimliklikentmobilyalari.com) adresinden 30 Mayıs 2017 tarihine kadar yarışmaya başvuruda bulunabilecekler.

12 Haziran 2017 tarihinde Jüri değerlendirme toplantısı yapılacak ve 19 Haziran 2017 tarihinde yarışmanın sonuçları kamuoyuna duyurulacak.

Konuya yönelik değerlendirmeler yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Temel amacın fikir, düşünce ve yaşama yönelik bir dayatma olmadığını, bu topraklara ait olan yaşam tecrübesinin, tarih ve kültür süzgecinden ayıklanıp günümüze kadar ulaşan birikim ve değerini, yeni arayış ve yorumlarla zenginleştirmek olduğunu aktardı.

Şehrin tekrardan tasarlanmasının yanında mevcut olan durumu baz alınarak şehir kimliğinin varlığının ve devamının bilincinde bir şekilde günümüz koşullarına uygun tasarımların oluşturulmasına teşvik edilmekte olduğunun altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ