$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Çatalca ve Silivri’de Tapu Sevinci Yaşandı!

140 yıldır çözülemeyen soruna çözüm getirildi.

Çatalca ve Silivri’de Tapu Sevinci Yaşandı!
  • 27.05.2017

İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçelerinde tapu problemlerinin önüne geçildi. İki ilçeye bağlı olan  Karamandere, Danamandıra, Çayırdere, Sayalar, Aydınlar, Hallaçlı, Yaylacık köyleri ile Binkılıç mahallesinin muhtarları İlçe başkanlarıyla beraber Ankara’ya ulaşım sağladı.

TBMM’de ziyaret altına imza atan muhtarlar, tapularına kavuşmanın sevincini yaşadılar. AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ise konuya yönelik açıklamada bulundu. Kaynarca, Bölgeye bağlı köylerde yaşamını devam ettiren vatandaşların tapularına sahip olabilmesine imkan verecek olan düzenlemeyi 475 sayılı torba kanunla gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

2 yıl içerisinde bu bölge üzerinde ikamet eden vatandaşların başvurularını yapabilecek ve 5 yıla yayılan 10 taksitle bunu gerçekleştirebilecek olduklarını kaydetti. Bu dahilde vatandaşların mağduriyetinin önüne geçilmesine sebebiyet evren Başbakan Binali Yıldırım’a, 2 yıldır konunun yakın takipçisi olan Maliye Bakanına teşekkürlerini iletti.

AKP ilçe başkanlarıyla beraber Başbakan Binali Yıldırım’a ziyaret düzenleyen muhtarlar, 140 yıldır çözüme kavuşamayan yerleşim yeriyle ilgili tapu sorunun çözülmesinden dolayı çok minnettar olduklarını aktardılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ