$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Çanakkale Şehitleri Develi’de Törenlerle Anıldı!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 102. Yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında ve Mustafa Aksu Kültür Merkezi çerçevesi dahilinde anma töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale Şehitleri Develi’de Törenlerle Anıldı!
  • 18.03.2017

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk büstüne koyulmasının sonrasında, Garnizon Komutanı Yasin Demiralp, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Çelenk sunma etkinliğinin sonrasından Develi Anadolu Lisesi’nde öğrenim görmekte olan öğrencilerin, ve öğrencilere yol gösteren öğretmenlerinin Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde hazırladığı anma programına geçildi.

Şehitler için okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Develi Anadolu Lisesi Okul Müdür Mehmet Paksoy tarafından gerçekleştirilen günün anlam ve önemini açıklayan konuşmasıyla devam etti. Çanakkale Destanını anlatan şiirlerin ve türkülerin okunduğu program çerçevesinde aynı zamanda Çanakkale Savaşı sırasında olan hadiseleri anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

15 Temmuz Şehitleri ve Develili olup da terör olaylarında şehitlik mertebesine ulaşmış olanların sinevizyon gösterilerinin de bu kapsamda sunulduğu programın sonunda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yapılan yarışmalarda derece almış olan öğrencilere İlçe protokolü aracılığıyla ödülleri verildi.

Develide bulunan şehit mezarlarını ziyaret ederek, dualar eden İlçe protokolünün şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte yemek yemesinin sonrasında ise 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı sona erdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ