$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Çalışan Kadınlardan, Çalışmayan Kadınlara Davet!

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hayrettin Köse, lokantacılık ve pastacılık sektörü üzerinde hizmet vermekte olan kadınlara dün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle bir ziyaret düzenledi.

Çalışan Kadınlardan, Çalışmayan Kadınlara Davet!
  • 09.03.2017

İşletme sahibi olan kadınlar, ev hanımlarına seslendiler ve ülke ekonomisini bir tık daha yukarı çıkartmak için hep birlikte çalışılması gerektiğini aktardılar.

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle yiyecek ve içecek sektöründe faaliyetlerini devam ettirmekte olan kadınları bir bir ziyaret edip çiçek takdim ederek, günlerini kutlayan Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Köse, sektöre katkı sağlayan ve ülke ekonomisinin kalkınması için çaba gösteren tüm kadınlara canı gönülden teşekkürlerini iletti.

Kayseri’de 7 yıldır Dönercilik yapan 2 çocuğu bulunan Alev Gökoğuz (30) kadınların iş hayatında oynadığı rolün çok büyük olduğunu aktararak, Döner işine girmeden önce ev hanımı olduğunu ve eşine destek olma amacıyla ailesinin katkısıyla dükkan tuttuğunu belirtti. Ardından yemek sektöründe çalışmalarını devam ettirdiğini aktardı. İş hayatına girecek olan kadınlara tüm korkularını yenmeleri gerektiğini aktaran Gökoğuz, meslek hayatı boyunca çok büyük sıkıntılar içerisine girdiğini fakat hiçbir şeyin kendisini yıkmadığını ve daha da fazla hırs yapıp gelişmesine sebebiyet verdiğini aktardı.

3 Kişi çalıştırdığını belirten Gökoğuz, Türk Kadının iş hayatında olan gücünü göstermek amacıyla bazı zamanlar aile ve çocuklardan vakit alarak çalıştığını aktardı. Devletin işletme açmak isteyen kadınlara desteklerini sunduğunu aktaran Gökoğuz, kadınların Türkiye ekonomisine ek katkı yapmaları için çalışmasının gerekli olduğuna değindi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ